Domen Prevc tik pod stopničkami v Vikersundu

EPA

Robert Johansson je slavil na poletih v Vikersundu. S četrtim mestom je navdušil Domen Prevc, Kamil Stoch, ki je bil šesti, pa je že osvojil veliki kristalni globus.

Pred Vikersundom se je slovenski reprezentanci znova pridružil Domen Prevc, ki je v sedmerici Gorana Janusa zamenjal Timija Zajca. V slabi sezoni, potem ko je bil lani najboljši Slovenec v svetovnem pokalu na šestem mestu, pa je znova dokazal, da je izjemen letalec. Letos je le petkrat osvojil točke. 11. mestu s kulmske letalnice pa je 18-letni mladenič zdaj v Vikersundu dodal še odlično četrto mesto.

Tik za Bartolom (13.) je na 14. mestu končal Peter Prevc. Po prvi seriji je bil nekdanji svetovni rekorder šele 26., v finalu pa je pridobil 12 mest, ko je poletel 232,5 m. Jernej Damjan je bil 24., Nejc Dežman pa 28. Brez točk je na 35. mestu ostalAnže Lanišek, Anže Semenič pa je izpadel že v kvalifikacijah.

Norvežani so na domači velikanki potrdili prevlado v poletih. Johansson je z 232,0 m in 246,0 m prvič v karieri stopil na najvišjo stopničko. Brkati Norvežan, ki skače na Slatnarjevih smučeh, je bil po prvi seriji drugi. V finalu sta mesti zamenjala z zmagovalcem prve letošnje tekme v poletih na Kulmu Andreasom Stjernenom, ki je poletel 239,0 m in 235,0 m. Tretji je bil z 231,5 m in 243,0 m Daniel Andre Tande.Svetovni prvak v poletih je bil tretji tudi po prvi seriji