Getty Image
Zimski 15.05.2018 | 17:20 > 17:22

Planica je v igri za nordijsko prvenstvo leta 2023

V Grčiji poteka 51. kongres Mednarodne smučarske zveze (FIS), na katerem sodeluje približno tisoč delegatov iz več kot 80 držav, med njimi je tudi Slovenija.

Planica je v pričakovanju novega športnega praznika.

Planica.

Ta na jugozahodu Peloponeza s Planico še četrtič zapored kandidira za organizacijo nordijskega svetovnega prvenstva - tokrat leta 2023. Edini protikandidat je norveški Trondheim.

Ekipa, ki je v zadnjem letu vodila kandidaturo, je prepričana, da je pripravila vse potrebno za pozitiven rezultat, in meni, da se bo po tokratnem kongresu FIS-a na minule kongrese v Južni Koreji, Španiji in Mehiki spominjala le še kot na nujne postanke do cilja.

Odločitev o organizatorju bo znana v četrtek, 17. maja, ob približno 18. uri po slovenskem času.