Zajc najboljši Slovenec v Hinterzartnu

SZS

Na drugi tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih v nemškem Hinterzartnu je bil tako kot pred tednom dni v Wisli na Poljskem od Slovencev najboljši Timi Zajc na 12. mestu. Do prvih točk je skočil Domen Prevc.

Na drugi posamični tekmi smučarjev skakalcev za letošnjo poletno veliko nagrado je v nemškem Hinterzartnu znova nastopilo sedem slovenskih skakalcev. V finalno serijo sta se prebila dva in sicer Domen Prevc s 100 metri in 116,8 točkami na 25. mestu ter znova odlični Timi Zajc s 103 metri in 126,8 točkami na 6. mestu. Tik za finalisti je na 31. mestu s 97.5 metri ter 113,8 točkami končal Anže Lanišek, Tomaž Naglič je bil s 94 metri ter 112,3 točkami 33., Ernest Prišlič, Nejc Dežman in Bor Pavlovčič so se zvrstili med 37. in 39. mestom. Po prvi seriji je s kar 110 metri in 136,6 točkami vodil zmagovalec Wisle, Kamil Stoch, drugi je bil včerajšnji zmagovalec kvalifikacij, domačin Karl Geiger s 104 metri in 133,2 točkami, tretji pa Švicar Kilian Peier z enako daljavo in s 132,0 točkami.

V finalni seriji je Prevc skočil 94.5 metrov, s skupno 225,4 točkami pa je padel na končno 28. mesto, s tem pa je osvojil prve točke poletne velike nagrade v tej sezoni. Žal je v finalu nekaj mest izgubil tudi Zajc, ki je pristal pri 96 metrih, v izenačeni konkurenci pa je z 241,6 točkami zasedel končno 12. mesto. Vrstni red na vrhu se v finalu ni spremenil. Stoch je še drugič dotolkel konkurenco, tokrat je zmago potrdil s 106.5 metri in skupno 271,1 točkami. Drugo mesto je tesno zadržal Geiger z 99 metri ter 256,3 točkami, tretji je bil, prvič med elito na stopničkah, Švicar Peier s 100.5 metri ter 255,8 točkami.