Juliane Seyfarth prvič zmagala, Ema Klinec deveta

Na uvodni ženski tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih so bile najbolj nasmejane Nemke. Juliane Seyfarth se je v Lillehammerju razveselila prve zmage v karieri, od Slovenk pa se je najbolje odrezala Ema Klinec, ki je bila deveta.

Ema Klinec je v finalu nastopila odlično in s skokom dolgim 90,5 metra pridobila šest mest ter se zavihtela v deseterico. Po prvi seriji je sicer še bolje kazalo Urši Bogataj, ki je bila na petem mestu, v finalu pa zdrsnila na 12. mesto. 13. je bila Nika Križnar, do točk pa sta prišli še Maja Vtič (20.) in Špela Rogelj (30.).

Zmagovalka prve tekme Juliane Seyfarth je navdušila že v prvi seriji, saj si je s skokom dolgim 98,5 metra priborila skoraj 14 točk prednosti pred lansko kraljico sezone Maren Lundby. Norvežanka je tudi v finalu ostala na drugem mestu. Tretja je bila Sara Takanaši, Nemke pa so imele svoje predstavnice še na četrtem, petem in šestem mestu.

V soboto sledi še ena tekma na srednji skakalnici, v nedeljo pa na veliki.