Ema Klinec do 3. mesta

Facebook

Smučarske skakalke so se na drugi tekmi Svetovnega pokala pomerile v Lillehammerju. S prvimi slovenskimi stopničkami v zimskih športih je razveselila Ema Klinec.

Prvo mesto je osvojila Rusinja Lidija Jakovljeva, drugo mesto je pripadlo Norvežanki Maren Ludby, s tretjim pa je rezveselila najboljša slovenska skakalka Ema Klinec.

Do točk so prišle še štiri Slovenke. Odlično je nastopila tudi Nika Križnar, ki je končala na sedmem mestu, Urša Bogataj je bila 12., Jerneja Brecl 24. in Maja Vtič 26. V finalno serijo se ni uvrstila Špela Rogelj.

Po prvi seriji je bila Ema na četrtem mestu s 94,5m, v nadaljevanju pa je skočila kar 98,5m in prehitela Nemko Juliane Seyfrath. Najboljša skakalka v letošnji sezoni do zdaj Sara Takanaši je bila zaradi neustreznega dresa diskvalificirana.