Zimski

11.01.2019 | 22:41 > 22:43

Trije Slovenci med 15 v kvalifikacijah Predazza

Po novoletni turneji se svetovni pokal nadaljuje v Predazzu, kjer so se nazadnje smučarji skakalci merili na svetovnem prvenstvu leta 2013.

Tilen Bartol

V današnjih kvalifikacijah za jutrišnjo posamično tekmo je bilo zanesljivih vseh šest slovenskih orlov. Najboljši je bil danes zelo razpoloženi Anže Semenič, ki je s 128 metri in 133,6 točkami dolgo vodil, na koncu pa je zasedel visoko 7. mesto med 59 kvalifikanti. Timi Zajc je s 126.5 metri in 129,3 točkami prav tako končal zelo visoko na 10. mestu, daleč nista bila niti Anže Lanišek s 125 metri ter 124,3 točkami na 14. mestu in Jernej Damjan s 121 metri in 118,2 točkami na 21. mestu. Med elito se je uspešno vrnil Tilen Bartol, ki je s 117.5 metri in 106,9 točkami zasedel 33. mesto, slabše pa je skočil Peter Prevc, ki je s 113 metri in 99,4 točkami še vedno zanesljivo ujel uvrstitev na tekmo na 39. mestu.

Kvalifikacije je dobil Japonec Rjoju Kobajaši s 134.5 metri in146,5 točkami, drugi je bil Avstrijec Stefan Kraft s 132 metri in 142,7 točkami, tretji pa Poljak Dawid Kubacki s 132 metri in 141,6 točkami. Naš najbolj razpoložen skakalec v Predazzu, Semenič, je povedal, da mu skakalnica v Italiji ustreza: "Danes sem užival, pokazal sem dobre skoke. Skakalnica mi ustreza."

Vir: sloski.si