Zimski

10.02.2019 | 17.41

Konec niza Lundbyeve, Križnarjeva tik pod stopničkami

Vetrovne razmere v Ljubnem ob Savinji so se danes popoldne umirile do te mere, da so organizatorji vendarle lahko izpeljali dve popolni seriji tekme posameznic za svetovni pokal.

Od Slovenk se je najbolje odrezala Nika Križnar, ki je bila po prvi seriji na petem mestu, za tretjim zaostajala le pol točke, z drugim skokom pa nato le nekaj malega zaostala (0.9 točke) za tako želenimi stopničkami.

S skokoma 89.5 in 82.5 je niz šestih tekem nepremagljivosti Maren Lundby prekinila Sara Takanaši in po dolgem času stopila na najvišje mesto odra za zmagovalke. Druga je bila omenjena Norvežanka, tretjega mesta se veseli Juliane Seyfarth.

Urša Bogataj je bila tokrat 9., Jerneja Brecl je dosegla uspeh sezone (14. mesto), Katra Komar je bila 21., Maja Vtič in Špela Rogelj pa sta ostali brez finala. Sezona se nadaljuje naslednji teden v Oberstdorf.