Zajc v finalu izgubil, naslov Eisenbichlerju

Nemški skakalec Markus Eisenbichler je v Innsbrucku na 52. svetovnem prvenstvu postal novi svetovni prvak. Odlično je z 10. mestom na svetovnih prvenstvih debitiral mladi Timi Zajc.

Smučarje skakalce je na Bergislu nad Innsbruckom pričakalo lepo, sončno vreme, ki je poskrbelo za lepo v boju za naslov svetovnega prvaka. Za Slovenijo je tekmo s 118.5 metri in 107,8 točkami odprl Žiga Jelar, ki je prevzel trenutno vodstvo, na koncu pa je po prvi seriji zasedal 22. mesto. Kmalu za njim je skočil Peter Prevc, ki mu je s 123.5 metri in 119,0 točkami uspel najboljši skok v Innsbrucku, ob neupravičeno nizkih sodniških ocenah pa je zasedal 16. mesto po prvi seriji. Žal se skok nato ni posrečil Anžetu Lanišku, ki je s 114.5 metri in 100,8 točkami svojo drugo posamično tekmo na svetovnem prvenstvu končal na 35. mestu. Timi Zajc je bil kot naš zadnji zelo dober s 127 metri, 125,1 točk pa ga je uvrstilo na visoko 8. mesto po prvi seriji.

Na samem vrhu je bil Švicar Kilian Peier, ki že vseskozi kaže odlične skoke v Innsbrucku, skočil pa je 131 metrov in zbral 137,9 točk. Najbolj se mu je s pol metra daljšim skokom približal Nemec Markus Eisenbichler, ki je zbral 136,7 točk, tretji je bil s 133.5 metri in 135,3 točkami Rjoju Kobajaši. Le desetinko je na četrtem mestu za Japoncem zaostajal še drugi Nemec, Karl Geiger, ki je skočil 131 metrov, zbral pa je torej 135,2 točk.

V finalu Prevc obdržal, Zajc pa izgubil mesta
V finalni seriji je Jelar skočil 121 metrov, 219,8 točk pa je bilo na njegovem debitantskem nastopu na svetovnem prvenstvu dovolj za 23. mesto. “Izvedbeno sem kar zadovoljen, dal bi si oceno prav dobro, z rezultatskim izplenom pa nisem zadovoljen,” je po tekmi povedal Jelar. Prevc je v spremenljivih vetrovnih razmerah, ki so vladale med tekmo, pristal pri 122 metrih, zbral pa je 230,5 točk kar ga je obdržalo na 16. mestu. “Z današnjim nastopom sem zelo zadovoljen. Prikazal sem dva moja najboljša skoka tukaj. Vesel sem, da v zraku počasi postavljam figuro s katero metre pridobivam in jih ne izgubljam. Verjamem, da to lahko to še malenkost nadgradim.” Zajc je v finalni seriji skočil 124 metrov, končni zbir točk pa je znašal 245,5, kar je bilo dovolj za zelo dobro 10. mesto, kjer se giblje že skozi celotno sezono. “S tekmo sem kar zadovoljen, uspel sem narediti dva dobra skoka. Sem med deseterico, jutri pa je še ena priložnost. Skušal se bom čim bolj spočiti in upam, da jutri vsem štirim uspe narediti dober skok.”

Naslov svetovnega prvaka si je s skokom dneva, 135.5 metri v finalni seriji priboril Markus Eisenbichler, ki je na koncu zbral kar 279,4 točk. Za dvojno nemško zmago je s 130.5 metri v finalu in z 267,3 točkami poskrbel Geiger, Peier pa je s 129.5 metri in 266,1 točkami osvojil bronasto odličje, do zdaj je bil med elito najvišje na 7. mestu.

Na jutrišnji ekipni tekmi bodo za Slovenijo skakali Lanišek, Prevc, Jelar in Zajc. (vir: sloski.si)