Alexander Hassenstein/Getty Images

Zimski

10.03.2020 | 20.12

Lillehammer: Jelar 2., Zajc 3., Peter Prevc 5.!

Poljak Kamil Stoch, trikratni olimpijski zmagovalec, je slavil na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lillehammerju. Žiga Jelar je bil drugi, Timi Zajc tretji, Peter Prevc pa je osvojil 5. mesto!

Žiga Jelar, Kamil Stoch, Timi Zajc

Reuters

Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih je slavil Poljak Kamil Stoch, s skokoma dolgima 131,5m in 139,5m (264,3 točke). Drugo mesto je osvojil deveti po prvi seriji Žiga Jelar (132m, 137m; 259 točke), tretje pa vodilni po prvi seriji Timi Zajc (139m, 130,5m; 257,6 točke). Za Žigo so bile to prve stopničke v karieri, za Timija pa četrte stopničke v letošnji sezoni. Peter Prevc je bil 5., Semenič 20., Lanišek 23., Domen Prevc pa se ni uvrstil v finalno serijo, zasedel je končno 37. mesto.

V skupnem seštevku turneje Raw Air vodi Stoch (1.028,8 točke), drugi je Nemec Leyhe (1.028,1 točke), tretji je Žiga Jelar (1.019,1 točke). Peter Prevc je 8, Timi Zajc pa 9.

V skupnem seštevku svetovnega pokala vodi Kräft pred Geigerjem in Kobayashijem. Svetovni pokal se nadaljuje v četrtek v norveškem Trondheimu.