Norvežani razred zase, Slovenija daleč zadaj

Na štafetni preizkušnji v Hochfilznu se je zmage v moški konkurenci razveselila Norveška.

Norvežani so slavili kljub dejstvu, da so nastopili v precej okrnjeni postavi (manjkala sta brata Boe). Nemci so zaostali za minuto in 54 sekund, tretje mesto so osvojili Francozi.

Na 30 kilometrov dolgi preizkušnji je sodovalo kar 26 štafet, med njimi tudi Slovenija, ki je nastopila v postavi Miha Dovžan, Klemen Bauer, Mitja Drinovec in Jakov Fak. Slovenci so močno zaostali že po nastopu Dovžana, slab slovenski dan pa je potrdil tudi Bauer. Drinovec je bil na strelišču natančen, a je bil v teku zelo počasen, saj ga je Norvežan skoraj prehitel za krog. Če bi se to zgodilo, bi Slovenija morala odstopiti.

Fak, ki je sicer v odlični formi, tako ni imel možnosti, da bi poskrbel za vidnejšo uvrstitev slovenske biatlonske reprezentance.