Zimski

23.02.2018 | 15:05 > 15:12

Slovenci brez Faka do desetega mesta

Slovenska štafeta je na sklepni biatlonski preizkušnji na 23. zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu zasedla deseto mesto. Zlato so osvojili Švedi, srebro Norvežani, bronastega odličja pa so se veselili Nemci.

Klemen Bauer

Naša štafeta je nastopila brez utrujenega nosilca srebrne medalje, Jakova Faka, tako da so Slovenijo zastopali Miha Dovžan, Klemen Bauer, Mitja Drinovec in Lenart Oblak.

Dovžan je svojo nalogo opravil zelo dobro z le dvema popravama, Bauer je enkrat moral v kazenski krog, Drinovec je popravljal trikrat, najbolje pa je streljal Oblak, ki je popravljal le en strel. Na koncu je bilo to dovolj za zelo dobro 10. mesto.

Prvaki so postali Švedi pred Norvežani in Nemci. (vir: sloski.si)