Wiererjeva najhitrejša, Pojetova do točk

Na prvi preizkušnji v Hochfilznu, sicer drugi postaji svetovnega pokala v biatlonu, je slavila Italijanka Dorothea Wierer. Za le šest desetink sekunde je za njo zaostala Finka Kaisa Mäkäräinen.

Najboljši dve sta obe zgrešili po en strel, tako da je na koncu odločal tek. Na odru za zmagovalke je po 7,5 kilometrski preizkušnji bila še Rusinja Jekaterina Jurlova-Percht, ki je zadela vseh deset tarč. 28-letna Italijanka je slavila petič v karieri, prvič pa ji je to uspelo na sprintu.

Najboljša Slovenka je bila z 38. mestom Urška Poje, ki je zadela vse tarče, za vodilno pa zaostala 1:37,9 minute. To je njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu in prve točke v letošnji sezoni.

Polona Klemenčič je s štirimi zgrešenimi streli zaostala za slabe štiri minute in končala na 94. mestu, mesto za njo pa je bila Leia Einfalt (pet zgrešenih strelov).

V petek bo v Hochfilznu na sporedu moški sprint, v soboto pa sta na vrsti zasledovalni tekmi, kjer bo v ženski konkurenci nastopila tudi Pojetova.