Toblach: dominacija Rusov, prvenec Neprjajeve

Quinn Rooney/Getty Images

V italijanskem Toblachu so se tekači in tekačice na smučeh pomerili na 10 in 15km, do zmag sta prišla Rusa Sergej Ustjugov v moški in Natalija Neprjajeva v ženski konkurenci. Tri Slovenke do točk.

Natalija Neprjajeva je prišla do prvega mesta po pravi drami s časom 23.19,9, samo 3 desetinke bolje od Norvežanke Ingvlid Flugstad Östberg. Tretje mesto je zasedla še druga Rusinja Anastazija Sedova.

Neprjajeva se je tako veselila svoje prve zmage v Svetovnem pokalu v svoji karieri in je tako po dveh tekmah prva v splošni razvrstitvi, prva zasledovalka je Američanka Jessica Diggins.

Od slovenskih predstavnic je Alenka Čebašek osvojila 17. mesto, Anamarija Lampič je bila 24. in Eva Urenc 25. Katja Višnar in Vesna Fabjan sta ostali brez točk.

Med moškimi je slavil Sergej Ustjugov s časom 30:34,1, na stopničke sta mu sledila Simen Hegstad Krüger iz Norveške in Rus Aleksander Bolšunov.

Slovenec Miha Šimenc je zasedel 93. mesto.