Švedsko zlato v štafeti prekinilo norveško dominacijo

Lars Baron, Getty Images Sport

Ženska reprezentanca Švedske je v smučarskem teku osvojila zlato medaljo v štafeti 4x5 km na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v avstrijskem Seefeldu. Slovenke so bile devete.

Švedska reprezentanca v postavi Ebba Andersson, Frida Karlsson, Charlotte Kalla in Stina Nilsson je slavila v času 55:21.0 in za seboj na drugem mestu pustila favoritinje Norvežanke Heidi Weng, Ingvild Oestberg, Astrid Jacobsen in Therese Johaug.

V zadnji predaji sta se v medsebojnem dvoboju pomerili Nilssonova in Johaugova, Norvežanka je uspela ujeti Švedinjo, toda na koncu ji je v šprintu zmanjkalo moči. Imela je zelo težko nalogo, kajti Stina Nilsson je trenutno najboljša špinterka na svetu in se ni dala presenetiti.

Bronasto medaljo je osvojila Rusija, v zadnji predaji je Nepryaeva strla Nemko Gimmlerjevo.

Reprezentanca Slovenije v postavi Katja Višnar, Anamarija Lampič, Alenka Čebašek in Eva Urevc je v štafeti 4×5 km osvojila 9. mesto, kar je glede na konkurenco zelo soliden rezultat.

Z zmago Švedske je prekinjena dominacija Norvežank, ki so od leta 2011 na SP v tej disciplini osvojila štiri zaporedna zlata odličja.