Kamničanke še naprej ne poznajo poraza

Odbojka 13. Jan 202422:40 > 22:43 0 komentarjev
Calcit Volley

Po treh tednih odmora se je v petek nadaljevalo državno odbojkarsko prvenstvo. Na sporedu sta bili dve tekmi modre skupine ženske lige, drugo in tretje mesto po prvem delu tekmovanja sta potrdila Nova KBM Branik in Sip Šempeter. Mariborčanke so brez večjih težav ugnale Luko Koper, Šempetranke pa so proti Gen-I Volleyju izgubile niz. V nedeljo so vodilne Kamničanke brez večjih težav odpravile Ankaran.

Bankirke so se proti Koprčankam mučile le v prvem nizu, pa še to zaradi padca zbranosti sredi niza. Vodile so namreč 12:3 in 16:8, nato pa dovolile, da so se jim gostje približale na 16:18 in na koncu trikrat celo le na točko zaostanka. A preobrata ni bilo, Štajerke so hitro prebrodile krizo in naslednja dva niza gladko dobile. Tali Lekše je bila s 14 točkami najučinkovitejša pri zmagovalkah, Klara Milošič se je izkazala s štirimi bloki, pri Koprčankah pa je 20 točk dosegla Nina Đukić.

Bolj izenačeno je bilo v Šempetru, kjer so gostovale četrtouvrščene Novogoričanke. Po prvem nizu ni kazalo na to, gostiteljice so tekmice pustile na 14 točkah. Tudi v prvem delu drugega niza so bile v prednosti, toda v končnici so do izenačenja na 1:1 prišle gostje, odločilen je bil as Pie Blažič za 24:22.

Izgubljen niz ni zmedel Savinčank, v tretjem nizu so od začetka do konca nadzorovale položaj, v četrtem pa je bilo spet več dramatičnosti. Vse do izida 22:23 so vodile Primorke, nekajkrat tudi za štiri točke, toda zadnje tri točke na tekmi so vknjižile varovanke Bena Božiča, ki so se tako tudi veselile zmage. Zadnji dve točki je prispevala Urša Sevčnikar, zadnjo z blokom, to pa sta bili tudi njeni edini točki na tekmi, na kateri je bila s 24 najučinkovitejša domača korektorica Darja Eržen. Reprezentantka je v statistiko vpisala pet blokov, še enega več je v domači vrsti prispevala Ana Mojca Krajnc.