Dober dan za Verstappna, mučenje Mercedesa

Avtomoto 13. Mar 20218:24 > 8:26
Max Verstappen
Joe Portlock/Getty Images

Prva testiranja pred novo sezono Formule 1 so minila v znamenju Maxa Verstappna, mučenju Mercedesa v garaži, ki so pripeljale do tega, da sta dirkača nemškega giganta odpeljala najmanj krogov.

Max Verstappen je dopoldne postavil tretji najhitrejši čas, popoldne pa s časom 1:30.626 postavil najboljši čas prvega dne testiranja v Bahrajnu. V soboto bo v Red Bullu sedel drugi dirkač Sergio Perez.

Mercedes je imel zelo naporen prvi dan, saj je imel številne težave že v garaži, kar je pripeljalo do tega, da sta dirkača nemškega giganta odpeljala najmanj krogov.

Samo za primerjavo: Verstappen je odpeljal 139 krogov, Lewis Hamilton, ki je bil na progi po kosilu, pa vsega 42, Valtteri Bottas samo šest krogov.

Za Verstapnnom je prvi dan testiranj sklenil Lando Norris v McLarnu, Esteban Ocon je z Alpinom zasedel tretje mesto, Lance Stroll pa je z Aston Martinom končal na četrtem mestu. V prvi deseterici so končali še Carlos Sainz, Antonio Giovinazzi, Daniel Ricciardo, Pierre Gasly, Yuki Zsunoda in Hamilton. Mick Schumchaer je odpeljal 15 krogov, zasedel pa 16. mesto z več kot petimi sekundami zaostanka za Verstappnom.

V Bahrajnu bodo motorji Formule 1 rohneli tudi v soboto. Nova sezona, ki jo boste lahko spremljali na Sportklubu, se na isti progi začenja 26. marca.