Odnos Bottasa z Mercedesom vse hladnejši

Avtomoto 12. Jun 202118:28 0 komentarjev
Valtteri Bottas (Foto: Guliver image)

Dirkaču Mercedesa Valtteriju Bottasu se s koncem letošnje sezone izteče pogodba z nemškim moštvom in zdi se vse bolj verjetno, da bomo v prihodnji sezoni ob Lewisu Hamiltonu videli novo ime.

Valtteri Bottas in Mercedes se premikata v smer razhoda. Po slabi dirki v Azerbajdžanu se zdi prihodnost finskega dirkača zapečatena. Mercedes naj ne bi podaljšal pogodbe Bottasu,” je poročal italijanski Sky sports F1.

31-letni Finec je član Mercedesa že peto sezono. Na dosedanjih štirih je dvakrat v seštevku dirkačev končal na drugem mestu in po enkrat na tretjem in petem.

Letos dirka najslabše odkar je sedel v najboljši dirkalnik v formuli ena. Trenutno je v prvenstvu na skromnem šestem mestu, zbral je 47 točk, oziroma kar 58 manj od moštvenega tekmeca Lewisa Hamiltona. Brez točk je ostal na zadnjih dveh dirkah.

Nič čudnega, da so se govorice o njegovem odhodu le še okrepile. Najverjetneje ga bo v novi sezoni menjal Britanec George Russell, trenutno član Williamsa.

Spomnimo, Russell je lani navdušil na dirki v Bahrajnu, ko je v Mercedesu na eni dirki menjal odsotnega Hamiltona in bil na poti k zmagi, ko mu je najprej ponagajalo moštvo s slabim postankom, nato še poškodovana pnevmatika.

Lewis Hamilton Max Verstappen
Lewis Hamilton v seštevku zaseda drugo mesto, za Maxom Verstappnom zaostaja za štiri točke (Foto: AP Photo/Joan Monfort)

Po napaki Hamiltona v Bakuju sprememba na dirkalniku

Potem ko je Hamilton na dirki v Bakuju ostal brez točk zaradi blokiranih pnevmatik, kar je povzročila napaka Britanca, so se Nemci že odzvali. Lewis je nehote na volanu pritisnil na gumb, ki spremeni razmerje moči zavor. Zato so mu po ponovnem startu v prvem zavoju blokirale sprednje zavore in končal je v izletni coni, ter posledično brez točk.

Do naslednje dirke nekaj takšnega ne bo več mogoče“, je povedal tehnični direktor Mercedesa Mike Eliott.

Naslednja dirka sezone bo prihodnji konec tedna. Od 18. do 20. junija bo karavana F1 gostovala na dirkališču Paula Ricarda v Franciji. Dirke elitnega razreda motošporta lahko spremljate ekskluzivno na Sportklubu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!