Verstappen z najboljšim izhodiščem pred nedeljsko dirko

Formula 1 19. Jun 202116:50 0 komentarjev
(Foto: AP/Guliver Images)

Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) bo na nedeljski dirki za VN Francije v Le Casteletu startal s prvrega mesta. Vodilni dirkač v letošnjem svetovnem prvenstvu je bil v današnjih kvalifikacijah boljši od obeh voznikov Mercedesa drugouvrščenim Lewisom Hamiltonom in mesto slabšim Valtterijem Bottasom.

Verstappen je za peti “pole position” v karieri ugnal Britanca za 0,258 sekunde, Finec pa je zaostal 0,386 sekunde. Na četrtem mestu je kvalifikacije končal Nizozemčev moštveni kolega, Mehičan Sergio Perez (Red Bull), ki je dobil zadnjo preizkušnjo v Bakuju.

Iz tretje vrste bosta sedmo dirko sezone začela Monačan Charles Leclerc (Ferrari) in Francoz Pierre Gasly (AlphaTauri), iz četrte pa drugi Ferrarijev voznik Španec Carlos Sainz in McLarnov dirkač Britanec Lando Norris.

V drugi krog kvalifikacij se je prvič v karieri prebil Mick Schumacher (Haas), ki je dosegel 15. čas, a pred tem končal v ogradi, s proge pa je odneslo tudi Japonca Jukija Tsunodo. Dirkač Alpha Taurija bo dirko začel z repa kolone.