Dovizioso pokvaril špansko slavje v Kataloniji

MotoGP 11. Jun 201714:47 > 14:50
Mirco Lazzari gp, Getty Images Sport

Italijanski motociklist Andrea Dovizioso je zabeležil drugo zaporedno zmago v Moto GP in VN Katalonije odpeljal s časom 44.41.518 ter se vključil v boj za naslov.

Čeprav je štartal s sedmega mesta, je Doviziso izkoristil moč Ducatija in se izredno hitro priključil vrhu. Medtem ko mu je to uspevalo, je drugi dirkač Ducatija vodil. Jorge Lorenzo je že v prvem krogu uspel prehiteti Danija Pedroso in nekaj krogov z Marcom Marquezom bil boj za vodstvo. Vseeno se je Pedrosi uspelo vrniti na čelo dirke, v boju med Marquezom in Dovizisom pa je bil uspešnejši slednji. Lorenzo je močno zaostal in se med dirko, z Valentinom Rossijem boril celo za osmo mesto. Vseeno je trikratni prvak uspel zadržati napade bivšega timskega kolega in na koncu prišel do četrtega mesta.

Dramatično je bilo tudi na vrhu. Pedrosa, Dovizioso in Marquez so držali svoja mesta, dokler ni deset krogov pred koncem dirke Italijan napadel in izkoristil moč svojega motorja. Na štartno ciljni ravnini je prehitel Pedroso in hitro ušel obema Hondama ter si zagotovil drugo zaporedno zmago. V istem krogu je Pedroso prehitel tudi Marquez, ki je osvojil pomembnih 20 točk v skupni razvrstitvi, medtem ko se je Pedrosa moral zadovoljiti z najnižjo stopničko.

Peti je bil Johann Zarco, šesti Jonas Folger in sedmi Alvaro Bautista.

Yamahe so zopet razočarale. Rossi je na koncu zasedel osmo mesto in edino kar ga lahko zadovolji je dejstvo, da je prehital Mavericka Vinalesa in za točko zmanjšal zaostanek za vodilnim v skupnem seštevku. Vinales ima sedaj na vrhu 112 točk, Andrea Dovizioso z današnjo zmago 104, Mark Marquez jih ima na tretjem mestu 88, Dani Pedrosa 84 in Valentino Rossi 83.

V razredih Moto 2 in Moto 3 sta slavila Španca. Alex Marquez je v razredu Moto 2 na najboljši način izkoristil prvo štartno pozicijo in vodilnega mesta celotno dirko ni zapravil. S to zmago je zmanjšal tudi svoj zaostanek v skupnem seštevku, ki sedaj za Morbidellijem znaša 20 točk. V razredu Moto 3 še naprej prevladuje Joan Mir, ki ima z današnjo zmago, pred drugouvrščenim Romanom Fenatijem 45 točk prednosti v skupni razvrstitvi.