Marquez ostaja gospodar Sachsenringa

MotoGP 2. Jul 201714:37 > 15:04
Mirco Lazzari gp, Getty Images Sport

Voznik Repsol Honde Marc Marquez je zmagal na deveti dirki Moto GP sezone. Na progi v Sachsenringu je enkrat slavil v razredu Moto3, dvakrat v razredu Moto2, sedaj pa že pet zaporednih zmag v razredu Moto GP.

Velika nagrada Nemčije je bila na sporedu dvajsetič, Marquez pa je še enkrat več dokazal, da mu ta trasa res izjemno leži. Španec je tekom dirke samo za nekaj krogov izpustil vodstvo, ko ga je prehitel domači dirkač moštva Yamaha Tech 3 Jonas Folger, ki ga je Španec nato prehitel in četudi mu je motociklist v črnem sledil do cilja, je Marquez spet zmagal. Tretji je bil tokrat Dani Pedrosa.

Za Folgerja je to prva uvrstitev na oder za zmagovalce v razredu Moto GP, sicer pa so se za zmagovalnim odrom zvrstili še Maverick Viñales, Valentino Rossi, Alvaro Bautista, Aleix Espargaro, na osmem mestu pa je končal vodilni do tega vikenda, Andrea Dovizioso.

Po devetih dirkah oziroma prvem delu sezone, po čemer sledi nekoliko daljši premor, v prvenstvu elitnega razreda vodi Marquez (129 točk), drugi je Viñales (124 točk), Dovizioso pa ima še točko manj. Rossi je četrti s 119 točkami.

Naslednja dirka je na sporedu 6. avgusta v češkem Brnu.