Kaja napreduje, za osmino finala z najboljšo prijateljico

Uncategorized 31. Jan 202110:47 > 10:51 0 komentarjev
Facebook

Potem, ko je ponoči v Melbournu na WTA turnirju Gippsland Trophy napredovala Polona Hercog, je to v dopoldanskih urah uspelo še Kaji Juvan.

Juvanova je tekmo proti Kitajki Yafan Wang, sicer 96. igralki na WTA lestvici, začela medlo in se spravila v rezultatski zaostanek. Precej boljši tenis v drugem nizu jo je vrnil v igro za napredovanje in na koncu je po 2 urah ter 10 minutah slavila z izidom 4:6, 6:1, 6:4.

Ljubljančanka je odlično izkoriščala predvsem priložnosti za odvzem servisa, imela jih je osem, “brejk” pa dosegla šestkrat. Po številu osvojenih točk je srečanje dobila z 98 proti 81.

Za vstop med najboljših 16 na enem izmed dveh turnirjev WTA, ki potekata v Melbournu na “predvečer” OP Avstralije, se bo Kaja pomerila s svojo najljubšo igralko na WTA turneji, Igo Swiatek.

Poljakinja je seveda favoritinja za zmago. Na WTA lestvici je uvrščena 87 mest višje, poleg tega “leti” na krilih samozavesti po zmagi v Parizu, ko je Roland Garros jeseni osvojila brez izgubljenega niza.

To bo sploh prvi uradni obračun deklet, ki sta v konkurenci parov nekaj let nazaj skupaj osvojili zlato na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu.