AP: LeBron športnik leta, Mahomes drugi, Hamilton tretji

Košarka 26. Dec 202021:58 0 komentarjev
Harry How/Getty Images

Košarkar Los Angeles Lakers LeBron James bo leto 2020 zaključil z novo nagrado - po šampionskem prstanu in nagradi za najkoristnejšega igralca v finalu lige NBA ga je medijska hiša Associated Press (AP) razglasila za najboljšega moškega športnika za leto 2020.

To nagrado je “king James” osvojil že četrtič. S tem se je izenačil z igralcem golfa Tigerjem Woodsom in kolesarjem Lanceom Armstrongom. LeBron je to nagrado osvojil v letih 2013, 2016 in 2018.

Izbor so pri AP pojasnili, da je pri nagradi vplival tudi njegov družbeni, kulturni in politični aktivizem.

Drugi v izboru je bil branilec moštva lige NFL Kansas City Patrick Mahomes, na tretjem mestu pa prvak Formule 1 Lewis Hamilton.

Nagrado Associated Press podeljuje že od leta 1931. Od vselej pa velja za precej kontroverzno saj so v ogromnem številu primerov zmagovalci Američani. V skupno 90 letih je v moški konkurenci nagrado zgolj šestkrat osvojil športnik, ki ni prihajal iz ZDA. To so bili Gunder Hagg (atletika), Ingemar Johansson (boks), Herb Elliott (atletika), Wayne Gretzky (hokej), Ben Johnson (atletika) in Jose Altuve (bejzbol). V ženski konkurenci je nagrado dvakrat prejela teniška igralka Monika Seleš.

Lani sta nagrado prejela košarkar lige NBA Kawhi Leonard in gimnastičarka Simone Biles.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!