Cedevita Olimpija navdušuje s projektom Zmajev nasmeh

Košarka 11. Feb 202118:10 0 komentarjev
KK Cedevita Olimpija / Twitter

V začetku koledarskega leta 2021 je v KK Cedevita Olimpija zaživel Zmajev nasmeh, družbeno-odgovorni program, s katerim želi ljubljanski klub vračati družbi in skupnosti, del katere je že vrsto let.

Z roko v roki s programom Veriga dobrih ljudi, ki poteka na Zvezi prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje, pa bo del projekta Zmajev nasmeh pomagal tudi družinam v stiski z vse Slovenije.

Kot že omenjeno ob predstavitvi projekta Zmajev nasmeh, sta dve vrednoti, ki ju v KK Cedevita Olimpija vedno izpostavljamo, dobrodelnost in vračanje okolju ter družbi, ki ji pripadamo. Z rastjo ljubljanskega kolektiva na športnem in organizacijskem področju, pa se hkrati krepi tudi moč, ki jo Zmaji lahko usmerijo v dobrodelnost in opozarjanje na pomembna vprašanja, ki pestijo našo družbo. Osnovni namen projekta Zmajev nasmeh, je, preko športnih in predvsem košarkarskih zgodb, pomagati ranljivim skupinam družbe in vračati upanje skupinam ljudi, ki so ga morda izgubili.

KK Cedevita Olimpija je izredno ponosen, da bo projekt Zmajev nasmeh izvajal skupaj s programom Veriga dobrih ljudi, ki poteka pod okriljem Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje. Predsednica ZPM Ljubljana Moste-Polje Anita Ogulin je ena od najmočnejših in najsrčnejših oseb v Sloveniji, ki je z vzpostavljanjem humanitarnih programov izboljšala življenja številnih ljudi, dobra dela na področju nudenja podpore in pomoči najšibkejšim pa zaznamujejo njeno življenje. Skozi program Veriga dobrih ljudi k družinam v stiski z vse Slovenije pristopajo na pomoč tako, da jim nudijo oporo in znanje s ciljem, da družine premagajo revščino in samostojno stopijo na pot življenja.

Na ta način projekt Zmajev nasmeh dobiva na veljavi, skupaj z Zvezo prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje pa bo ljubljanski klub nadaljeval in še dodatno okrepil sodelovanje, ki je prvič v večjem obsegu zaživelo v tekmovalni sezoni 2019/20.

Zmajev nasmeh je zaživel s preprostim namenom – vračati družbi, v kateri živi KK Cedevita Olimpija, in vračanje upanja ljudem, ki so v stiski, ter se vsakodnevno borijo za boljše življenje. Izredno veseli in ponosni smo, da je k našemu projektu pristopila tudi Zveza prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje, in zadovoljni smo, da je Anita Ogulin, izredna humanitarka in oseba, ki živi dobrodelnost, prav v našem klubu prepoznala ves potencial, ki ga ponuja,” je ob naznanitvi sodelovanja z Zvezo prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje povedal direktor KK Cedevita Olimpija, Davor Užbinec. “Zavedati se moramo, da košarka ni le šport. Košarka je način življenja in s pravilnim pristopom k organizaciji ter našem udejstvovanju v lokalnem okolju, lahko veliko prispevamo k reševanju največjih problemov, ki tarejo našo družbo. Verjamem, da bomo z Zmajevim nasmehom ter Verigo dobrih ljudi pomagali mnogim družinam, ki morda v tem trenutku živijo na robu obupa, z našo akcijo pa jim bomo vrnili upanje v boljši jutri.

Revščina ne pomeni le materialne ali finančne prikrajšanosti, pomeni tudi prikrajšanost pri dostopu do izobrazbe in družbenih sistemov, vpliva na doseganje ciljev, pomeni neustrezne življenjske razmere, povzroča izključevanje iz družbe,” je ob predstavitvi projekta povedala Anita Ogulin, predsednica Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste-Polje, in o programu Veriga dobrih ljudi, dodala: “Z Verigo dobrih ljudi želimo v dobrem delu povezati ljudi, ki družinam v stiski po vsej Sloveniji sporočajo, da jim je mar. Z vašo pomočjo družinam v stiski omogočamo ne le preživetje, temveč tudi spremembe, ki jih popeljejo v dostojno življenje, v soustvarjanje uspešne družbe.

NAPOLNIMO STOŽICE ZA DOBER NAMEN

Verjamem, da bo Slovenija znova stopila skupaj, in podprla projekt Zmajev nasmeh. Vsem igralcem je žal, da v teh časih navijači ne morejo biti z nami v dvorani Stožice, s podporo projektu Zmajev nasmeh pa smo lahko vsi skupaj del nečesa večjega in pomagamo tem, ki pomoč potrebujejo,” je zaupal kapetan članskega moštva Cedevite Olimpije, Jaka Blažič.

Projekt Zmajev nasmeh ne podpirajo le košarkarji Cedevite Olimpije.

Svoje bodo dodali tudi vsi glavni akterji ekipe Virtus Segafredo Bologna, saj bo akcija potekala prav na dan obračuna z glavnimi favoriti za osvojitev naslova prvaka 7DAYS EuroCupa. Zato skupaj napolnimo Stožice za dober namen!

Podprimo skupaj Zmajev nasmeh in se vidimo v Ljubljani,” pravi srbski organizator igre in najkoristnejši igralec prvega dela Evropskega pokala, Miloš Teodosić, Marco Belinelli, prvak Lige NBA iz leta 2014 in najboljši strelec na prvi medsebojni tekmi med Zmaji in Virtusom, pa je dodal: “V Sloveniji se vidimo 2. marca. Igrajmo košarko in se zabavajmo.

Svoje je pristavil tudi srbski strateg na klopi Virtusa, Saša Đorđević: “Vsem navijačem sporočam, da se vidimo 2. marca v Ljubljani. Kot vedno se veselim prihoda v Slovenijo. Podprimo skupaj akcijo dobrodelno akcijo Zmajev nasmeh.

Vir: Cedevita Olimpija

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!