CSKA prek Zenita do 12. zmage

Evroliga 18. Dec 202019:54 0 komentarjev
CSKA Moskva
CSKA Moskva

Košarkarji moskovskega CSKA so v 15. kolu Evrolige v ruskem derbiju premagali Zenit Sankt Peterburg s 83:65 in tako dosegli deseto zaporedno zmago.

SKORAJ DVA MESECA BREZ PORAZA

CSKA v Evroligi ni izgubil vse od 22. oktobra, ko je bila boljša Crvena zvezda.

Moskovčani so vodili od začetka do konca srečanja. Gostje so bili sicer v prvem polčasu dokaj enakovredni tekmeci in se držali na relativno majhnem zaostanku, še sredi druge četrtine je bil ta le dve točki (32:30), takrat je Poythress zgrešil met za izenačenje. Sledila je trojka Kurbanova, nakar se je CSKA-ju odprlo in do konca polčasa so prednost povišali na 14 točk.

Tudi v tretji četrtini Moskovčani tekmecem niso pustili blizu, najmanjša razlika je bila sedem točk, pred zadnjo četrtino pa je znašala 17 točk in srečanje je bilo odločeno. V zadnjem delu Zenit ni uspel zmanjšati prednosti, da bi bila tekma bolj zanimiva in CSKA je mirno prišel do desete zaporedne zmage v Evroligi.

JAMES ZNOVA POLNIL KOŠ

Pri CSKA je 20 točk dosegel Mike James, po 13 pa Darrun Hilliard in Nikola Milutinov. Pri Zenitu je bil najboljši strelec Kevin Pangeos s 14 točkami.

CSKA ima zdaj 12 zmag in le 3 poraze in je trenutno na vrhu lestvice. Zenit (8-5) je sedmi.