Dončić izenačil rekord, a ostal brez zmage

Košarka 17. Apr 20217:35 > 8:50 0 komentarjev
Luka Dončić
AP Photo/Ron Jenkins

Luka Dončić je z 19 podajami izenačil osebni rekord, a z Dallasom ostal praznih rok proti New Yorku, ki je na krilih Juliusa Randla prišel do pete zaporedne zmage. Goran Dragić je ob porazu Miamija proti Minnesoti dosegel 15 točk.

New York je prvič v zadnjih sedmih letih nanizal pet zaporednih zmag. Julius Randle je za zmago kratkohlačnikov v American Airlines Centru dosegel 44 točk (za osebnim rekordom je zaostal samo za točko), RJ Barrett je blestel v zadnji četrtini in zbral 24 točk, s klopi pa je s 15 točkami svoje dodal tudi Derrick Rose.

Luka Dončić je bil v prvem polčasu nerazpoložen, zato pa je v drugem polčasu dosegel 16 točk in srečanje sklenil z 22 točkami. Ljubljančan je bil tokrat veliko bolj razpoložen pri podajah, saj je z 19 podjami izenačil svoj osebni rekord, ob tem je v statistiko vpisal še osem skokov. Prvi strelec Dallasa je bil Kristaps Porzingis s 23 točkami.

Domači so se v zadnji četrtini približali na pet točk zaostanka, toda New York je še pravočasno uspel najti odgovor. Srečanje je bil dokončno odločeno slabi dve minuti pred koncem, ko je Randle znova poskrbel za dvomestno razliko.

Brez zmage je v noči na soboto ostal tudi Goran Dragić z Miamijem, ki je izgubil proti eni od najslabših ekip lige Minnesoti. Karl-Anthony Towns je za zmago dosegel 24 točk, medtem ko je bil najboljši strelec srečanja prvi zvezdnik vročice Jimmy Butler s 30 točkami, desetimi skoki in osmimi podajami. Dragić je v 23 minutah zbral 15 točk in tri podaje.

Denver je na krilih vnovič izjemnega Nikole Jokića (29 točk, 16 skokov, sedem podaj v 27 minutah) s 128:99 povozil Houston. Vlatko Čančar je na parketu prebil štiri minute in v tem času za zmagovalce zbral štiri točke ter po dva skoka in podaji.