Dončićevih 17 asistenc za drugo zmago nad Hrvati

Košarka 18. Jun 202122:10 > 19. Jun 2021 8:30
Luka Dončić je prvi zvezdnik slovenske reprezentance.

Slovenska košarkarska reprezentanca je še drugič v le nekaj dneh ugnala Hrvate. Slovenci so bili pred fantastično domačo publiko boljši s 97:88.

Pripravljalna tekma, Stožice: Slovenija : Hrvaška 97:88 (26:15, 24:37, 27:18, 20:18)

1. četrtina

Slovenija je srečanje začela s peterko Jaka Blažič, Luka Dončić, Zoran Dragić, Edo Murić in Mike Tobey.

Že po dveh minutah igre sta za atraktivno potezo poskrbela Dončić in Tobey. Luka je namreč lepo podal pod koš novemu slovenskemu reprezentantu, ki je zaključil z zabijanjem. Podobno akcijo sta ponovila tudi minuto kasneje.

Slovenci so v prvi četrtini pokazali izjemno predstavo in kemijo. Razpoloženi so bili praktično vsi košarkarji, ki so stopili na parket. Zelo razpoložen je bil predvsem Klemen Prepelič, ki je zadel kar dva meta za tri točke, ob tem pa zadel tudi nekaj prostih metov. Po prvi četrtini je imel tako 9 točk.

Dončić po štirih letih ponovno v dresu slovenske reprezentance.

2. četrtina

Klemen Prepelič je tudi v drugi četrtini nadaljeval tam, kjer je končal: z zadeto trojko. Po 12 minutah igre je vpisal že 14 točk. Pri Hrvatih pa je odgovarjal Mario Hezonja. Tudi on je bil na začetku tekme izjemno razpoložen. V drugi četrtini slovenska obramba ni delovala najbolje. V prvih dvajsetih minutah je Slovencem nasul 21 točk.

Po prvi četrtini je bila tekma vse prej kot izenačena, Hrvati pa so v drugi pokazali povsem drug obraz. Vseeno je bil predvsem Mike Tobey tisti, ki je slovenske košarkarje držal nad gladino. V prvem polčasu v dresu s slovenskim grbom je dosegel 18 točk in dodal 7 skokov.

Slovenci so v drugi četrtini popustili.

Luka Dončić v prvem delu srečanja strelsko ni bil razpoložen. Vseeno je bil s šestimi asistencami prvi podajalec tekme. Dodal je še tri skoke.

Vrhunci prvega polčasa:

3. četrtina

Tudi v drugem polčasu je izvrstno nadaljeval Mike Tobey, ki je dosegel prva koša za Slovence v tretji četrtini. Nič slabše ni nadaljeval niti Mario Hezonja, prav tako pa Roko Ukić, 36-letni veteran, ki je še naprej polnil slovenski koš.

Slovenskim reprezentantom na začetku drugega polčasa ni šlo. V prvih petih minutah tretje četrtine so dosegli le 6 točk, Hrvati v istem obdobju 12.

Prebudil pa se je Luka Dončić, ki je dvakrat atraktivno zabil in Slovence približal Hrvatom. Prebudil je tudi gledalce v Stožicah, ki se jih je zbralo več kot šest tisoč.

Ob koncu tretje četrtine so Slovenci ponovno naredili razliko. To jim je uspelo predvsem z uspešno zadetimi prostimi meti. Hrvati so se namreč znašli v bonusu, Slovenci pa so to znali kaznovati.

Za najlepšo potezo četrtine je prav ob koncu poskrbel Klemen Prepelič, ki je zadel trojko s sredine igrišča in tako Slovence popeljal na sedem točk prednosti. Rezultat je bil 77:70.

4. četrtina

Nova četrtina, ponovno povsem nova slika na parketu. Hrvati so zadnji del tekme začeli veliko bolje in takoj izenačili na 77:77. Ponovno je bil Mario Hezonja tisti, ki je vlekel hrvaški vlak. Slovenci niso zadeli koša v prvih treh minutah četrtine.

Naveza Dončić-Tobey pa se tudi v četrti četrtini ni zaustavila. Dinamična naveza je namreč ponovn sodelovala v akciji, ki se je končala s tako imenovanim alley-oopom.

Po delnem rezultatu 7:0 na začetku četrtine v korist Hrvatov, so pobudo prevzeli Slovenci. Z delnim izidom 8:1 so ponovno postavili stvari na svoje mesto.

Zbralo se je več kot šest tisoč navijačev.Izvrstno so ob koncu igrali predvsem Dončić, Prepelič in Tobey. Prav trojica je bila tista, ki je tekmo pripeljala do konca. Slovenci so namreč po slabem začetku zadnje četrtine nadaljevali izjemno, na koncu pa tekmo dobili s 97:88. Najučinkovitejši v slovenski reprezentanci je bil Klemen Prepelič s kar 31 točkami, izjemen debi v dresu s slovenskim grbom pa je uspel Miku Tobeyju. Zbral je 26 točk in dodal 11 skokov. Luka Dončić je desetim točkam dodal kar 17 asistenc.

Pri Hrvatih se je dokazal Mario Hezonja, prvi strelec tekme. Dosegel je 35 točk in 10 skokov. Roko Ukić je dodal 23 točk.