Dragić počival, Čančar ni dobil priložnosti

Košarka 2. Apr 20218:56 0 komentarjev
Goran Dragić
AP Photo/Gerald Herbert)

V noči na petek so v Ligi NBA odigrali sedem obračunov. Miami je brez Gorana Dragića, ki je počival zaradi bolečin v hrbtu, odpravil Golden State, Denver pa je bil v derbiju Zahoda boljši od LA Clippers.

Goranu Dragiću še naprej nagaja poškodba hrbta, zato se je trener Miamija Eric Spoelstra odločil, da izpusti drugo zaporedno tekmo vročice. Miami je tudi brez pomoči izkušenega Ljubljančana s 116:109 odpravil Golden State.

Prvi zvezdnik Jimmy Butler je kljub želodčnim težavam dosegel 22 točk, Duncan Robinson jih je dodal 21, razpoložena pa sta bila tudi Tyler Herro (20 točk) in Bam Adebayo (19 točk). Za Miami, ki si je odločilno prednost priigral zahvaljujoč delnemu izidu 12:3 v zadnji četrtini, je debitiral Victor Oladipo, ki je v 23 minutah igre prispeval 6 točk, 5 podaj in 3 skoke. Pri bojevnikih je s 36 točkami blestel Steph Curry.

Zmage se je z Denverjem veselil tudi Vlatko Čančar, ki v derbiju Zahoda proti LA Clippers (94:101) ni dobil priložnosti. Jamal Murray je bil s 23 točkami prvi strelec Nuggetsov, Nikola Jokić je ob 14 točkah zbral še sedem podaj in sedem skokov. Pri Clippersih je bil s 24 točkami in 12 skoki najboljši Kawhi Leonard.

Najzanimivejše dogajanje je bilo na srečanju med San Antoniem in Atlanto, kjer je odločitev o zmagovalcu padla šele po dveh podaljških. Na koncu je Atlanta slavila s 134:131. Trae Young je za zmagovalce kar 21 od 28 točk dosegel v zadnji četrtini in obeh podaljških.