Hilliard in Milutinov junaka zmage CSKA

Evroliga 12. Nov 202020:12 > 20:15
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji moskovskega CSKA v 8. kolu Evrolige so na domačem parketu z 89:86 premagali Baskonio.

CSKA je po prvem polčasu vodil s 47:35, po tretji četrtini pa so se gostje približali na 66:58.

V dramatični končnici je Pierria Henry 37 sekund pred koncem izenačil na 84:84, v naslednjem napadu pa je Darrun Hilliard zadel svojo sedmo trojko za 87:84. 23 sekund do konca je Baskonia začela napad za izenačenje, vendar je najprej trojko zgrešil Luca Vildoza, vendar je skok v napadu dobil Rokas Giedraitis, ki pa je nato zgrešil dva zaporedna poskusa, preden je žogo za CSKA v skoku dobil Nikola Milutinov. Srb je nato zadel oba prosta meta in praktično odločil tekmo. Koš Falla tri sekunde pred koncem je bil premalo za Baskonio in CSKA se je veselil zmage z 89:86.

Za CSKA je Hilliard dosegel kar 31 točk, 16 jih je prispeval Hackett, po 12 pa Clyburn in Shengelia. Pri Baskonii je bil najučinkovitejši Fall z 19-imi, Henry jih je dosegel 17. Zoran Dragić je igral le 9 minut in dosegel 3 točke.