Nora tekma v Moskvi – James z noro trojko strl Real!

Evroliga 26. Nov 202019:35 > 19:36
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji moskovskega CSKA-ja so na neverjeten način dobili derbi 11. kroga Evrolige z Real Madridom. Rusi so slavili s 74:73 in s tem prišli še do pete zmage na zadnjih šestih tekmah s kraljevim klubom.

Junak obračuna je bil na koncu Mike James, ki je dve sekundi pred koncem zadel odločilno trojko. James je zadel iz nemogočega položaja in bil tudi pod prekrškom.

Za ruskega velikana je to že šesta zaporedna zmaga v Evroligi, CSKA pa ima trenutno izkupiček 8-3 in vodilni Barceloni (8-1) že diha za ovratnik. Real je v Moskvi prekinil serijo zmag in je pri izkupičku 6-5,

Čeprav je CSKA tekmo bolje začel in prvo četrtino dobil z 20:17, pa je nato nekaj časa kazalo celo na zmago Reala. Kraljevi klub je sredi druge četrtine vodil za 11 (36:25), a se je CSKA hitro vrnil in že do odmora povedel – 38:35.

V nadaljevanju tekme smo videli izenačen in napet boj, nobena ekipa pa ni povedla za več kot za pet točk.

Končnica tekme je bila neverjetna. CSKA je vanjo vstopil s prednostjo 70:66, a nato tri minute ni dosegel koša. Real je po trojki Thompkinsa 22 sekund pred koncem povedel z 71:70 in se pripravljal na veliko slavje.

Rusi se niso predali in samozavestno krenili v zadnji napad. Žogo je v roke vzel Mike James, ki je najprej zgrešil za tri, nato pa je še enkrat prišel do žoge in bil dve sekundi pred koncem natančen za vodstvo domačih s 73:71. Ob nemogoči trojki je izsilil še prosti met, ki ga je po minuti odmora uspešno izvedel.

Real je nato prek Tavaresa dosegel novi točki, a s tem samo ublažil poraz.

James je tekmo končal z 28 točkami, pri Realu, ki je pogrešal Fernandeza, pa je bil s 15 točkami najboljši Thompkins. Anthony Randolph je tokrat dosegel 13 točk.