SK spektakel: Kdo si bo pokoril Evropo?

Evroliga 19. Maj 201710:09 > 10:09
Turkish Airlines EuroLeague

Pred nami je še zadnje dejanje letošnje evroligaške sezone, ki se bo odvijalo v Istanbulu. V prvem polfinalu se bosta ob 17:30 pomerila aktualni prvak CSKA in Olympiacos, ob 20:30 sledi drugi polfinale med Fenerbahčejem in madridskim Realom Luke Dončića. Oba polfinalna obračuna v živo na SK 1.

Turkish Airlines EuroLeague

Olympiacos je v zadnjih petih sezonah na zaključnem turnirju Evrolige trikrat premagal CSKA. V finalu leta 2012 je Kostas Papanikolaou Moskovčanom nasul 18 točk brez zgrešenega meta. “Vsakič je posebno biti med najboljšimi štirimi ekipami v Evropi, vsi treningi in vse tekme na koncu privedejo do tega. Moramo biti osredotočeni vseh 40 minut in da na terenu opravimo tisto, kar so si trenerji zamislili. Prek obrambe moramo najti ritem in samozavest v napadu, ne rabimo si izmisliti nič novega, temveč, da se držimo tistega, kar smo počeli do sedaj,” je Papanikolaou razkril enostaven recept za zmago. Center Khem Birch, eden od najboljših obrambnih igralcev Evrolige, ravno obrambo izpostavlja, kot ključni moment in dodaja: “Moramo biti osredootočeni izključno na košarko. Ko smo prvič igrali z njimi, smo bili malce prestrašeni, v drugem dvoboju pa smo ugotovili, da lahko igramo z njimi, čeprav smo na koncu izpustili zmago. O polfinalu razmišljamo kot o finalu.”

Poglejte si tudi ekskluzivne izjave, ki sta jih srbski ekipi Sportkluba na licu mesta podala Nikola Milutinov in pomočnik trenerja Milan Tomić:

Krilni center CSKA-ja Andrej Vorončevič se Sinan Erdem Dome, dvorane, v kateri se igra zaključni turnir, spominja še do svetovnega prvenstva leta 2010. “To je dobra dvorana, moramo le igrati moštveno, saj smo dobra ekipa, ki zna igrati. Spoštujemo veliko ekipo kot je Olympiacos, oni so borci in si zaslužijo biti tukaj. Naši glavni tarči bosta Spanoulis in Printezis. Vemo, kaj je potrebno za naslov, preteklost pa sedaj ni pomembna,” je dejal Voronočevič.  Kyle Hines lahko postane šele 12. igralec v zgodovini s štirimi evroligaškimi naslovi – dvakrat se je na vrh Evrope povzpel z Olympiacosom, pred letom dni pa s CSKA-jem. “Mislim, da je ritem tekme pomemben, kako bomo začeli in kakšen tempo bomo postavili. Vsi bodo malce nervozni in običajno zmaga tisti, ki to nervozo premaga. V obeh primerih, ko smo igrali, smo imeli veliko vodstvo, toda oni so se uspeli vrniti, to je njihov zaščitni znak,” pravi Hines.

Poglejte si še izjavi Miloša Teodosića, ki ni 100 odstotno pripravljen, in trenerja Dimitrisa Itoudisa:

Za drugo finalno vstopnico se bosta v večernem polfinalu pomerila domačin Fenerbahče in madridski Real. Luigi Datome izpostavlja, da bo v obračunu s kraljevim klubom, ki ima najboljši napad Evrolige, ključna obramba: “Vsak dvoboj je druačen, toda če bi Real zadržali na 60 točkah, bi to bilo dobro. Gre za sijajno ekipo z veliko odličnimi in izkušenimi igralci. Velikokrat so bili na zaključnem turnirju in to je dodate izziv. Nadejam se, da nam navijači lahko dajo dodaten veter v hrbet in da bodo pomemben del tega vikenda.”

Bobby Dixon je blestel v lanskoletnem finalu, vendar to ni bilo dovolj za naslov Fenerja. Izjemni Američan se nadeja, da bo letos drugače. “Vznemirjeni smo, za to smo se pripravljali zadnja dva tedna. Naučili smo se, da je vsaka podrobnost pomembna – obstrukcija, borba za vsako žogo, ničesar ne smemo vzeti za dokončno. Mislim, da na tem nivoju in v tej fazi sezone odloča obramba,” je dejal odlični organizator igre.

Poglejte si tudi, kaj so za Sportklub, izjavili srbski predstavniki pri Fenerju – Željko Obradović, Bogdan Bogdanović in Nikola Kalinić.

Center Real Madrida Gustavo Ayon meni, da na zaključnem turnirju ni favorita, saj so v igri za zmago ostale štiri izjemne ekipe: “Moramo igrati z visoko intenziteto, če želimo premagati Fener. Gre za vsestransko ekipo, fizično zelo dobro, toda tudi mi imamo svoje vrline, moramo igrati moštveno. Minulo leto je že preteklost (3:0 za Fener v četrtfinalu), to je druga zgodba.”

Izkušeni center Felipe Reyes pravi, da pri Realu vsi od prvega do zadnjega že komaj čakajo na začetek polfinala: “Prve dni zaključnega turnirja je vedno veliko stresa, saj se dogaja veliko stvari izven terena, ki nimajo veliko veze s košarko. S Fenerjem bo težka tekma, še dodatno težja, ker oni igrajo doma. Moramo igrati na isti način, s katerim smo bili najboljši v rednem delu sezone. Če bomo uživali v košarki, potem bo vse veliko lažje in bomo imeli več možnosti.”

Poglejte si tudi ekskluzivno izjavo mladega slovenskega zvezdnika Luke Dončića:

Pred nami je le še nekaj ur do začetka velikega spektakla, ki ga v celoti spremljajte na Sportklubu!