Ima CSKA že zamenjavo za Itoudisa?

Evroliga 21. Maj 201711:49 > 11:52
Turkish Airlines EuroLeague

Trener Darušafake David Blatt je prvi kandidat za to, da sede na klop CSKA-ja, če se bo klub odločil za zamenjavo Dimitrisa Itoudisa, poroča Isport.co.il

Grški strokovnjak ima sicer z Moskovčani še dveletno pogodbo, a je po neuspehu na Final 4 Evrolige in porazu proti Olympiakosu vprašanje, če bo Itoudis obdržal službo. Tudi David Blatt, ki naj bi bil prvi kandidat za klop CSKA-ja, ima s turki še zmeraj veljavno pogodbo.

A ker Darušafaka prihodnje leto ne bo nastopala v Evroligi, bi nekdanji selektor ruske reprezentance, že leto pred iztekom dogovora zamenjal sredino. Ameriški trener je v sezoni 2004/05 vodil Dinamo iz Sat. Peterburga, selektor “zbornaje komande” pa je bil med letoma 2006 in 2012 ter z ekipo leta 2007 osvojil zlato na EP v Španiji, štiri leta kasneje pa so bili Rusi pod njegovo taktirko še bronasti.

Itoudis je na klopi CSKA-ja od leta 2014 in je lani s klubom prišel do evropskega klubskega naslova.