TOP 10: Najbolj zaželeni prosti košarkarji v Evroligi

Evroliga 20. Jun 201715:39 > 15:44
Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Košarkarska sezona je končana, evroligaški klubi pa že napenjajo mišice na trgu prostih košarjarjev. Kdo po mnenju popularne strani Eurohoops.net spada med 10 najbolj zaželenih in vročih prostih košarkarjev letošnjega poletja?

Turkish Airlines EuroLeague

Eurohoops.net je seznam najbolj vročih prostih košarkarjev letošnjega poletja sestavil s pomočjo statistike in parametrov ravnokar minule sezone. Nekatere košarkarje na seznamu smo že povezovali z odhodi v druge klube, nekateri pa na pravo priložnost še čakajo.

TOP 10 najbolj zaželenih prostih košarkarjev v Evroligi

10: Latavious Williams, Unics

9: Luigi Datome, Fenerbahče

8: Jayson Granger, Anadolu Efes

7: Darius Miller, Brose Bamberg

6: Aaron Jackson, CSKA

5: Adam Hanga, Baskonija

4: Mike James, Panathinaikos

3: Shane Larkin, Baskonija

2: Bradley Wannamaker, Darušafaka

1: Miloš Teodosić, CSKA

Ne glede na to, kako bo letošnje poletje aktivno v košarkarskih prestopih je jasno, da bodo zgoraj našteti košarkarji brez težav dobili novega delodajalca ali pa pri starem dobili boljšo pogodbo. V povprečju so košarkarji na lestvici stari 28 let in so na vrhuncu svojih moči.