SK 2 ob 21:30: Clippersi doma spet gostijo Miami!

Evroliga 11. Jan 201518:17 > 18:19
V nedeljo zvečer na svoj račun na Televiziji Sport Klub prihaja ljubitelji košarke, saj bomo na kanalu SK 2 od 21:30 dalje prenašali neposredni obračun tekme v Severnoameriški profesionalni košarkarski ligi NBA. Los Angeles Clippers se bodo zoperstavili ekipi Miamija, domačini pa bodo goste s Floride pričakali v vroči formi. Clippersi danes naskakujejo svojo šesto zmago na zadnjih sedmih srečanjih v ligi, proti Vročici pa so pred domačimi gledalci neporaženi že devet tekem zapored. Clippersi so si v zadnjih dneh pravzaprav privoščili samo en pravi spodrsljaj, ko so proti Atlanti in Vzhodne konference izgubili z rezultati 107:98. Minulo sredo so se vrnili na zmagovita pota z uspehom na mestnem derbiju proti Lakersom, v soboto pa so gladko s 120:100 premagali še Dallas. Letos so košarkarji iz Los Angelesa dobili že 25 tekem, medtem ko so jih 12 izgubili. Kako jim bo šlo danes, izveste v družbi komentatorja Luka Štucina!

Miamiju v zadnjih tednih ne uspeva prav nič … Letos so sicer dobili 15 tekem, a utrpeli že 21 porazov, predvsem od decembra naprej igra sila neprepričljivo. Vročica je nazadnje izgubila proti Portlandu, Dwayne Wade pa je tekmo končal pri 23 točkah. “To, kar trenutno kažejo moji fantje, enostavno ni dovolj. Potrebujemo nekaj več, potrebujemo preboj v tistih težkih trenutkih,” je povedal trener Erik Spoelstra. Glavna težava Miamija so v tej sezoni tretje četrtine. Če bi šteli samo rezultat v tretji četrtini na zadnjih štirih tekmah, potem bi biu Miami poražen s kar 121:61.
20. novembra 2014 sta se nocojšnja tekmeca srečala zadnjih. Clippersi so že po 12 minutah vodili z rezultatom 39:15 in poti nazaj ni bilo več. Tekma se je na koncu končala z rezultatom 110:93 v korist Los Angelesa.

Author: Luka Svetina, Foto: Getty Images