Zoran Dragić v Efesu dobil novega trenerja

Evroliga 18. Dec 201710:33 > 10:33
Turkish Airlines EuroLeague

Turški strokovnjak Ergin Ataman je bil danes uradno predstavljen kot naslednik Velimirja Perasovića. Turški trener bo Efes v nadaljevanju sezone skušal odlepiti z dna lestvice evrolige.

Hrvaški trener Velimir Perasović je v soboto zaradi niza slabših rezultatov dobil “nogo”. Efes je z bilanco 3-9 na dnu razpredelnice evrolige, v Turčiji pa je šele šesti (7-4). Ataman je pogodbo podpisal za leto in pol.

To je že tretji poskus sodelovanja Efesa in Atamana, potem ko je omenjeni strokovnjak klub vodil od leta 1999 do 2001 in potem še v obdobju 2008-2010. Leta 2000 se je s klubom uvrstil na zaključni turnir četverice evrolige.

V zadnjih petih letih je Ataman vodil Galatasaray, s katerim je lani osvojil Evropokal, letos pa je bil prost.