Na SK: Dončić proti Švedu, Dragić gosti Zvezdo

Evroliga 12. Jan 201810:59 > 11:06
Turkish Airlines EuroLeague

Nocoj bodo na sporedu še preostale štiri tekme 17. kroga Evrolige, na katerih bomo spremljali tri slovenske košarkarje. Luko Dončića čaka revolveraški obračun proti Alekseju Švedu, Zoran Dragić bo z Efesom gostil Crveno zvezdo, Beno Udrih pa z Žalgirisom Unicajo.

V Moskvi nas čaka medsebojni obračun prvih dveh strelcev Evrolige (ob 18:00 v živo na SK 2). Aleksej Šved bo pričakal LukoDončića, ki se bo ruskemu ostrostrelcu poskušal maščevati za domači poraz v 5. krogu. Kraljevi klub bo lovil že šesto zaporedno zmago, medtem ko je Khimki v minulem krogu slavil v Bambergu, ko je blestel center Malcolm Thomas (tudi MVP 16. kroga), v ponedeljek pa v ligi VTB klonili proti estonskemu Kalevu, kar je pošteno razjezilo izvršnega direktorja kluba Pavla Astahova, ki se je odločil, da zaradi slabih rezultatov ekipe vse uslužbence kaznuje s prepolovitvijo mesečne plače – tudi sebe!

Ne smemo si privoščiti, da med tekmo izgubljamo koncentracijo, saj zna Real kaznovati vsako napako,” si želi domači trener Georgios Bartzokas, Pablo Laso je dodal: “Šved je igralec, ki ustvarja priložnosti za druge in ne mislim, da ga bomo lahko ustavili pri doseganju točk. Moštveno ga moramo omejiti, toda posvetiti se moramo tudi drugim igralcem, saj zna Šved narediti prednost za soigralce.”

Crvena zvezda tokrat odhaja na gostovanje k Anadolu Efesu (ob 18:30 v živo na SK 1). Turki so prikovani na dno lestvice in praktično brez možnosti za končnico, kar niti približno ne velja za Beograjčane, vendar Dušan Alimpijević vseeno opozarja, da jih proti ekipi Zorana Dragića čaka vse prej kot lahka naloga: “V času od prve tekme (Zvezda je v Beogradu slavila s 100:81) so zamenjali trenerja, nekateri igralci imajo malce drugačno vlogo, nekateri so odšli, drugi prišli, pripravljen je tudi Brown, ki se je v Beogradu vračal po poškodbi, sedaj je nosilec igre. Zato ne mislim, da bo ta tekma podobna tisti, ki smo jo odigrali v Beogradu.”

Nocoj si na programih Sportkluba oglejte še dva evroligaška obračuna. Ob 19:00 bo Beno Udrih z Žalgirisom gostil Unicajo (v živo na SK 3), ob 20:30 pa sledi še srečanje med Baskonio in Olympiacosom (v živo na SK 2).