Barcelona nadigrala Crveno zvezdo

Evroliga 9. Mar 201820:45 > 22:33
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Crvene zvezde so na tekmi 25. kroga košarkarske Evrolige doživeli hud poraz proti Barceloni (88:54) in si najbrž že povsem zaprli vrata v letošnjo končnico.

Prva četrtina obračuna je bila zelo izenačena, v drugem delu pa so Katalonci poleteli v napadu in prišli do lepe prednosti. Barca je drugo četrtino dobila s kar 28:12. V drugem delu je z zabijanjem navdušil Ante Tomić, ki je zlomil tablo in poskrbel za skoraj desetminutno prekinitev.

Tudi v nadaljevanju so bili na začetku bolj razpoloženi gostitelji, ki so sicer prvo medsebojno tekmo v tej sezoni izgubili (Zvezda je v dvorani Pionir slavila z 90:82). Beograjčani so se nato vendarle prebudili in tretji del dobili za osem točk (25:17).

V zadnjem delu so gostitelji znova zaigrali bolje in prednost je hitro narastla nad 20 točk. Srečanje je bilo tako odločeno že dobrih pet minut pred koncem srečanja, Barca pa je v končnici brez težav obdržala visoko prednost. Najboljši strelec Barcelone je bil Pau Ribas (18 točk), pri Crveni zvezdi pa je bil najbolj razpoložen Taylor Rochestie (13 točk).

Barcelona je bila z vsega sedmimi zmagami že pred tekmo brez možnosti za uvrstitev v končnici, Crvena zvezda pa po 15. porazu v sezoni za osmouvrščenim Maccabijem zaostaja za tri zmage.