Fener v finalu, Obradović bo lovil deseti naslov

Evroliga 18. Maj 201817:25 > 19:58
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so prvi finalisti košarkarske Evrolige. Aktualni evropski prvak je na prvem polfinalu zaključnega turnirja v Beogradu s 76:66 premagal Žalgiris.

Fenerbahče je tekmo odlično začel in povedel s 7:1 ter ostal v prednosti do konca tekme. V 15. minuti je Jan Vesely s sijajnim zabijanjem poskrbel za najvišjo vodsvto dotlej (32:20), a so se Litovci predramili ter do konca polčasa prepolovili zaostanek. V prvem delu se je z 12 točkami v dresu Fenerja izkazal Luigi Datome, pri Žalgirisu pa je 6 točk dosegel Aaron White. Beno Udrih je v dresu litovske ekipe v petih minutah prispeval dve točki.

Drugi polčas je bolje začel Žalgiris, a so se aktualni evropski prvaki hitro predramili in z delnim izidom 11:2 v 26. minuti povedli s 50:37. Šarunas Jasikevičius je razumljivo vzel minuto odmora, ki je poskrbela za veliko vrnitev njegove ekipe. Delni izid 11:0 je nakazal, da bomo morda spremljali napeto zadnjo četrtino. Na nalet Žalgirisa je z minuto odmora odgovoril Željko Obradović, njegovi varovanci pa so se povsem predramili šele na začetku zadnjega dela, v katerega so vstopili s prednostjo 54:50.

Jeziček na tehtnici je bil Alu Muhammed oziroma Bobby Dixon, kot je njegovo rojstno ameriško ime, ki je nanizal kar osem točk za vodstvo Fenerja s 66:54 v 34. minuti. Litovci se niso predali in poskušali do konca, a bliže kot na 71:66 44 sekund pred koncem niso uspeli priti.

Turška ekipa bo tako v nedeljo branila evropski naslov, sicer pa je to že tretji zaporedni finale za Fenerbahče. Njegov nasprotnik bo znan po večerni poslastici v drugem polfinalu.

Ob 21. uri se bosta v Beogradu pomerila Real Madrid in CSKA iz Moskve. Tekma bo zaradi Luke Dončića in Anthonyja Randolpha še kako posebna tudi za slovenske ljubitelje košarke.