Soigralec Jake Blažiča še vedno brez plače

Evroliga 14. Sep 201610:52 > 13:16
Getty Images

Jaka Blažič se trenutno mudi s slovensko reprezentanco v boju za uvrstitev na naslednje veliko tekmovanje, a v njegovem klubu, s katerim je v lanski sezoni prišel tudi na turnir velike četverice v Berlin, počasi vre. Razlog je jasen - plače.

Laboral Kutxa je ekipa, ki že vrsto let sodi med najboljše ekipe na Stari celini, imajo enega najvišjih proračunov med evropskimi košarkarskimi velikani, nova pogodba z baskovsko banko, naj bi še okrepila finančno trdnost tega kluba. Čeprav navzven izgleda vse rožnato in urejeno, pa navznoter ni tako. Darius Adams, še lani eden ključnih členov Laboral Kutxe in organizator igre, je na svojem twitter profilu objavil svoje mnenje o klubu, ki naj bi na veliko kupoval nove košarkarje, on pa še vedno ni dobil plače iz lanske sezone.

“Ko ekipa kupuje nove košarkarje, tebi pa niso izplačali denarja za prejšnjo sezono. Potem se pa navijači sprašujejo, zakaj me ne bo nazaj. #nedelamzastonj