Dogovor Bjelice s Sixers propadel, Srb nazaj v Evropo

Evroliga 17. Jul 201816:49 > 16:51
Abbie Parr, Getty Images Sport

Kljub temu, da je Nemanja Bjelica z ekipo iz Philadelphije dosegel ustni dogovor, pogodbe s klubom srbski krilni center ni podpisal in verjetno niti ne bo, poroča Eurohoops, to pa so potrdili tudi viri iz ZDA.

Kakor je pred kratkim povedal znani novinar Adrian Wojnarowski, so se Sixers z Bjelico dogovorili o enoletni pogodbi v višini 4,4 milijona dolarjev. Na Twitterju je pred nekaj urami “čivklnil”, da je Srb vodilne obvestil o tem, da ne namerava nadaljevati v NBA in da se vrača v Evropo.

Pričakoval je boljšo in daljšo ponudbo, od katerega koli kluba, saj je v ZDA sicer želel ostati, a sedaj vse kaže, da ga bomo v prihodnji sezoni lahko spremljali v Evroligi, saj lahko na stari celini precej lažje dobi dolgoročno pogodbo.

Bjelica šteje 30 let in je v zadnjih treh sezonah nosil dres kluba Minnesota Timberwolves.

Zhong Zhi, Getty Images