Ante Tomić podaljšal rekordno pogodbo z Barco

Evroliga 2. Avg 20188:55 > 9:04
euroleague.net

Hrvaški pivot je živa legenda kluba in bo to še naprej po tem, ko je obnovil pogodbo z Barco še za naslednji dve leti in postavil nov rekord. Sledi mu Erazem Lorbek.

Včeraj je FC Barcelona Lassa uradno objavila novo pogodbo z Antejem Tomićem še za 2 sezoni in potrdila, da je bilo to že nekaj tednov skrito očem javnosti. Hrvaški pivot je prišel v Palau leta 2012 in podpisal z Blaugrano do leta 2020, zdaj pa je torej podaljšal pogodbo še za 2 leti. Tomić je drugi igralec z najdaljšim stažem v klubu za kapetanom Juanom Carlosom Navarrom.

S to pogodbo je Tomić postavil rekord, ki se bo povečeval od danes naprej. Hrvat je tuj igralec, ki je največkrat oblekel dres Barcelone, kar 455-krat. Od teh je odigral 247 ligaških tekem, 173 v Evroligi, 15 v Kraljevem pokalu, 10 v Superpokalu in 10 v Katalonski ligi.

Če Tomić izpolne pogodbo, bo rekord ob izteku pogodbe zelo težko preseči. Drugi tujec v dresu Barcelone je Erazem Lorbek, ki zaostaja več kot 100 tekem za Hrvatom (341), tretji tujec pa je Italijan Gianluca Basile (329).