CSKA, PAO in Barca do zmage, nov poraz Budučnosti

Evroliga 18. Okt 201820:59 > 21:02
Turkish Airlines EuroLeague

Danes se je v Euroleague začel že tretji krog, ki pa je prinesel tri domače zmage Moskovčanov, Barcelone in Panathinaikosa. Ter domač poraz Budučnosti proti Maccabiju.

CSKA tokrat proti turški Darušafaki ni bil tako prepričljiv kot ponavadi. Gostje so na odmor odšli celo s prednostjo +7. Rusi pa so se nato prebudili šele v drugem polčasu, ko so kaj hitro znova prešli v vodstvo. V zadnji četrtini so vodili že za 15 točk na koncu pa celo trepetali za zmago. Na koncu so slavili z 79:75.

Budučnost je pred domačimi gledalci vknjižila še tretji poraz v Euroleague, ampak tudi tokrat jim je kazalo zelo dobro, potem pa so v finišu tekmo povsem zaspali in na koncu izgubili z 78:68. Črnogorci so dobili tako prvo kot tudi drugo četrtino in na odmor odšli s prednostjo 41:34. V tretji četrtini se je Maccabi malce približal, a so domači kljub vsemu še vedno vodili. Potem pa je sledili zadnja četrtina, v kateri so domači dosegli samo 6 toč in to jih je na koncu tudi stalo zmage. Pri Budučnosti je Alen Omič dosegel 12 točk.

Do svoje druge zmage je prišel tudi grški Panathinaikos, ki je v domači areni po pričakovanjih brez večjih problemov ugnal špansko Gran Canario s 102:87.

Do šele prve zmage pa je danes prišla tudi Barcelona, ki je po porazih proti Gran Canarii in CSKAju danes doma premagala nemški Bayern. Katalonci so bili skozi celotno srečanje v prednosti in so na koncu zasluženo slavili s 83:73. Za Barco je odlično tekmo odigral Jaka Blažič, ki je v slabih 24-ih minutah dosegel 11 točk in bil nezgrešljiv (4/4 prosti meti, 2/2 za dve in 1/1 za tri), ob tem je prišel še do petih skokov, dveh asistenc in dveh ukradenih žog.