Žalgiris nadaljuje z dobro formo, Khimki za las

Evroliga 21. Dec 201821:04 > 21:09
Turkish Airlines EuroLeague

V 14. krogu Evrolige so košarkarji Žalgirisa slavili v Kaunasu proti Maccabiju z 80:73 in nadaljujejo z odlično formo, Maccabi pa je z novo bledo partijo spet razočaral svoje navijače. Khimki se je izvlekel proti Darussafaku s 85:84.

Ekipa Šarunasa Jesikeviciusa je vodila praktično celotno tekmo, dvoštevilčno prednost je dosegla sredi druge četrtine in jo obdržala do konca srečanja, na katerem je zasluženo slavila.

Pri Žalgirisu je bil najbolj razigran Arturas Milaknis, ki je dosegel 16 točk, po 13 sta jih dodala še Edgaras Ulanovas in Brandon Davies.

V izraelski ekipi je Scottie Wilbekin dosegel 20 točk, Johnny O’Bryant 18 ter Michael Roll 12.

Žalgiris ima po tej tekmi izkupiček 7-7, Maccabi pa je še enkrat več razočaral in ima v letošnji sezoni Evrolige 4 zmage in 10 porazov.

V naslednjem krogu zeleno-beli gostujejo na Gran Canariji, Izraelci pa se bodo v Tel-Avivu pomerili z Armanijem iz Milana.

V tekmi, ki se je začela ob 18h je bil Khimki boljši tekom celotne tekme, a za zmago se je na koncu še boril, ko je Jordan Mickey dosegel ključne proste mete in se je vodstvo zadnje minute s 83:75 hitro stopilo.

Največ točk za Ruse je dosegel Dee Bost (19 in 3 skoke ter asistence), Andrey Zubkov in Jordan Mickey pa sta jih dosegla po 15. V taboru poraženih sta  Ray McCallum in Michael Eric dosegla po 13 točk, 12 jih je dodal še Toney Douglas, 11 pa Jeremy Evans.