Fenerbahče razgrajal proti Efesu, Milano do preobrata

Evroliga 28. Feb 201920:39 > 20:43
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so v mestnem derbiju 24. kroga deklasirali Anadolu Efes s 84:66 in si šest tekem pred koncem ligaškega dela tekmovanja zagotovili eno izmed prvih štirih mest in prednost domačega terena v četrtfinalu play-offa. Tesneje je bilo v Moskvi, kjer je Milano premagal Khimki z 90:88.

Ekipa Željka Obradovića je prišla do tretje zaporedne zmage in je zdaj z izkupičkom 21-3 osamljena na prvem mestu lestvice, Efes je četrti s 15 zmagami in 9 porazi.

Gostje so bili v prvi četrtini enakopravni nasprotnik Fenerju, ki pa je nato s serijo 14:4 zaključil prvi polčas in odšel na odmor s 14 točkami prednosti (43:29).

Efes se je s trojko Adriena Moermana v zadnjih sekundah tretje četrtine vrnil na 10 točk zaostanka, a je Fenerbahče v zadnji četrtini dominiral in imel v finišu dvakrat prednost 25 točk.

Pri Fenerju je bil najučinkovitejši Kostas Sloukas s 17 točkami, Nikola Kalinić je vpisao 15 točk, Luigi Datome 13 in Marko Gudurić 11. V ekipi poražencev se je najbolj izkazal Adrien Moerman z 18 točkami, Shane Larkin jih je dodal13 in Tibor Pleiss 11.

V naslednjem krogu Fenerbahče gostuje pri Real Madridu v ponovitvi lanskega finala, Efes pa doma pričakuje Barcelono.

Armani Milano je v Rusiji prišel do pete zaporedne zmage in do izkupička 13-11, na lestvici so šesti. Khimkiju pa ob 15. porazu v sezoni ni pomagal niti povratnik Alexey Shved.

Khimki je vodil tri četrtine, največ 14 točk prednosti je imel sredi tretje četrtine (65:51), vendar so se gostje uprli v zadnjih 10 minutah, zaigrali mnogo bolje v obrambi in  raznoliko v napadu ter uspeli priti do velikega preobrata.

Zadnjo trojko je dosegel Vladimir Micov 42 sekund pred koncem za 88:87, po zgrešenem košu Shveda pa je Američan Mike James zadel dva prosta meta (90:87), Zadnji napad Khimkija je vodil Shved in ponudil priložnost Charlesu Jenkinsu met za tri točke, pa mu je le-ta vrnil žogo, kar je izkoristil Nemanja Nedović s prekrškom. Jenkins je zadel enega od prostih metov.

James je bil s 16 točkami najučinkovitejši, po 15 sta jih dodala Micov in Kaleb Tarczewski. V ekipi iz Moske se je na prestol vrnil Shved s 23 točkami.