Micić doma Anadolu Efes popeljal do prve zmage

Evroliga 17. Apr 201920:53 > 21:03
Turkish Airlines EuroLeague

Danes sta prvo tekmo četrtfinala odigrala tudi Anadolu Efes in Barcelona. Turki pa so v zmagah z domačo zmago 75:68 povedli z 1:0.

Prva tekma v Istanbulu se je končala po željah Turkov, ki so z zmago 75:68 povedli v seriji z 1:0. Barcelona, ki je redni del sezone končala na petem mestu je bila danes skozi celotno tekmo v zaostanku, tako da so si domači danes zmago več kot zaslužili.

Španci so dvakrat uspeli rezultat izenačiti (2:2 in 32:32), kaj več pa jim danes ni uspelo v Istanbulu. Efes je prvo četrtino dobil za 11 točk, v drugi se je Barca približala na 40:36. Tudi v drugem polčasu je bila zgodba dokaj podobna, saj so Turki dobili tretjo četrtino, Barca pa zadnjo. Zmaga pa je na koncu ob sedmih točkah prednosti ostala doma.

Junak tekme je bil Vasilije Micič, ki je tekmo končal pri 21 točkah in 7 podajah s statistični indeksom +30.

Za Barcelono je Jaka Blažič v dobrih 15. minutah dosegel štiri točke in dodal dva skoka.