Ataman: Če osvojimo Evroligo, igralce peljem na Ibizo

Evroliga 16. Maj 201916:46 > 16:50
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Trener Anadolu Efesa Ergin Ataman v polfinalu Evrolige pričakuje trdo tekmo. Nasprotnik bo mestni tekmec Fenerbahče, ki ga po mnenju Atamana vodi najboljši trener na svetu, Željko Obradović.

Efes je redni del sezone sklenil na četrtem mestu, v četrtfinalu pa s 3:2 v zmagah izločil Barcelono. Na drugi strani je Fenerbahče kraljeval v rednem delu sezone in v 1. krogu končnice brez težav s 3:1 odpravili Žalgiris.

Celotna sezona je bila zelo zabavna. Iz tekme v tekmo smo napredovali in zdaj nas čaka Final 4. To nas navdušuje. Smo polni samozavesti in čutimo, da je čas za nadgradnjo vseh uspehov. A še preden stopimo naprej, nas čaka obračun z najboljši ekipo rednega dela sezone in z najboljšim trenerjem v zgodovini. Vsekakor bomo dali vse od sebe,” pred zaključnim turnirjem razlaga Ataman.

Turški trener bo ekipo prvič vodil na zaključnem delu najelitnejšega košarkarskega tekmovanja na stari celini.

Zelo sem ponosen na naše uspehe. Srečen sem, ker lahko predstavljam svoj klub in svojo domovino. Turčija ima na zaključnem delu dva predstavnika. To je zelo pomembno za celo državo in za našo košarko.

Novinarje je zanimalo tudi to, kakšni so Atamanovi načrti, če Efes osvoji naslov. 53-letnik je z nasmehom odgovoril: “Če osvojimo Evroligo, igralce peljem na Ibizo. Tam bomo slavili in se nato vrnili v Turčijo in odigrali končnico naše lige.

Derbi med Efesom in Fenerbahčejem je na sporedu v petek ob 18. uri s prenosom na Sportklubu 1.