Nič ne bo s selitvijo v NBA – Larkin ostaja v Efesu

Evroliga 24. Jul 20199:39 > 9:42
euroleague.net

Branilec Anadolu Efesa Shane Larkin se je odločil, da bo tudi v naslednji sezoni branil barve turškega prvaka. Novico je potrdil generalni menedžer kluba iz Carigrada Alper Yilmaz.

Turkish Airlines EuroLeague

Sijajni ameriški branilec je sicer imel ponudbe iz Lige NBA, a le-te niso bile dovolj konkretne. Larkin se je zato odločil, da ostane v ekipi, s katero je v lanski sezoni zaigral v finalu Evrolige, kjer je na koncu sicer izgubil. Naslova se je razveselil moskovski CSKA.

Larkin bo z Efesom podpisal nov in finančno precej donosnejši dogovor, ki ga bo v Turčiji morda zadržal tudi za dve leti. V dveletni pogodbi bo namreč zapisana možnost, da se Američan po tej sezoni preseli v najmočnejši košarkarsko ligo na svetu.

27-letni košarkar je lani v Evroligi odigral 35 tekem in v povprečju na tekmo dosegal po 12,5 točke, 2,2 skoka in 3,1 asistenco. Na zaključnem turnirju je bil z naskokom najboljši posameznik pri Efesu, saj je bilo njegovo povprečje 29,5 točke, 4 skoke in 4,5 asistence.

Pogodbo s carigrajskim klubom so medtem že podaljšali tudi Vasilije MicićKrunoslav Simon in James Anderson. Ekipo je okrepil tudi Alec Peters, nekdanji član CSKA-ja.