125-minutni poraz Fenerja, CSKA melje naprej

Evroliga 21. Dec 201620:57 > 20:57
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Darušafake so v mestnem derbiju premagali moštvo Fenerbahčeja v "gosteh" z 71:64 in vpisali še svojo sedmo zmago. EA Milano Zorana Dragića izgubil še šestič zapored. CSKA dosegel še 12. zmago v sezoni.

CSKA dobil tekmo serij

Že pred začetkom tekme je bilo jasno, da bo branilski tandem CSKA-ja Miloš Teodosić – Nando de Colo izpustil današnjo tekmo 13. kroga Evrolige proti Maccabiju iz Tel Aviva. V prvi četrtini se je poznala odsotnost in zato je CSKA prvič na tekmi povedel šele v tretji četrtini z rezultatom 45:42, vseeno pa so pred zadnjimi desetimi minutami vodili košarkarji Maccabija.

V zadnjih munutah se je razigral moskovski američan Cory Higgins, ki je prispeval na koncu tekme 17 točk, svoj strelski rekord sta dosegla tudi Semen Antonov in Mikhail Kulagin z devetimi točkami. Pri Maccabiju je bil tragični lik Sonny Weems, ki je tekmo za Mccabi zaključil brez točk in s šestimi izgubljenimi žogami.

To je bila že 12. zmaga CSKA-ja letos, kar pomeni, da so se še utrdili na vrhu lestvice, za Maccabi pa je bil to četrti zaporedni in skupno osmi poraz v sezoni.

Lamonica spet v središču pozornosti

Ekipa Davida Blatta je skozi celoten obračun proti mestnemu rivalu Fenerbahčeju bila v igri za zmago, pogosto so košarkarji Darušafake tudi povedli in na koncu sta Will Clyburn in Scottie Wilbekin zapečatila usodo varnovancev Željka Obradovića, ki so tudi v prejšnjem krogu Evrolige izgubili, takrat porti Panathinaikosu.

Tekma se je začela ob 18:45 in se končala ob 20:50, predvsem zato ker je sodniška trojka, na čelu s starim znancem Italijanom Luigijem Lamonico, storila vse, da se je znašla v središču pozornosti. Najdaljšo prekinitev smo videli na sredi druge četrtine, ko je Bobby Dixon udaril Scottieja Wilbekina, sledilo je prerivanje, a na koncu je bil izključen le Adrien Moermann, ki je prišle na parket s klopi.

N začetku drugega polčasa je bil izključen tudi Jan Vesely, saj je storil svojo drugo tehnično napako.

Wilbekin je dosegel 22 točk (3-6 za dve, 5-8 za tri), Clyburn jih je dodal 20 s 7 skoki. Pri Fenerju je bil najbolj natančen Kostas Sloukas s 16 točkami. Fener v naslednjem krogu pričakuje CSKA, Darušafaka pa Maccabi.

Šesti zaporedni poraz Dragića

EA Milano je pred skoraj devet tisoč gledalci v Mediolanum forumu pričakal četo Xavija Pascuala in v prvi četrtini odigral odlično, predvsem zaradi razpoložene Zorana Dragića, ki je v prvi četrtini Panathinaikosu nasul sedem točk, Milančani pa so po prvih desetih minutah vodili z 21:16.

Kasneje je sledil strelski mrk, trener Jasmin Repeša je Dragića držal na klopi in v naslednjih dveh četrtinah je Milano kombinirano dosegel 21 točk, Panathinaikos pa 48. 10 minut pred koncem je bila tekma tako že odločena, na koncu je bilo 86:72.

EA Milano je izgubil še šestič zapored, v naslednjem krogu jih čaka Barcelona, na današnji tekmi pa se je strelsko najbolj izkazal Jamel McClean s 16 točkami. Dragić je tekmo končal z devetimi točkami (3/3 za dve, 1/3 za tri) in skokom.

Pri Panathinaikosu je 19 točk, sedem skokov in tri asistence prispeval Mike James.

OSTALI REZULTATI:

Včeraj:

Unics Kazan : Galatasaray 73:60 (55:43, 37:31, 15:11)
Voronov 22, Colom 17; Guler 17, Preldžić 12

Anadolu Efes : Žalgiris 71:84 (51:66, 30:44, 13:16)
Heurtel 18, Brown 16, Omić 2 in skok v sedmih minutah; Pangos 15, Ulanovas 14

Olympiacos : Crvena zvezda 73:65 (56:43, 45:34, 22:18)
Lojeski 18, Green 15; Jović 16, Kuzmić 13

Real Madrid : Brose Bamberg 95:72 (72:40, 47:25, 24:9)
Dončić 16 točk, 6 skokov, 5 podaj in 3 ukradene žoge v 19 minutah, Llull 14; Staiger 18, Theis 15, Nikolić 2 točki v 13 minutah