V živo na SK: Fener naslednji test za bojevnike Zvezde

Evroliga 12. Jan 201710:15 > 10:19
Turkish Airlines EuroLeague

Danes se s tekmami 17. kroga nadaljuje košarkarska Evroliga. Crvena zvezda v Pionirju gosti Fenerbahče, Jaka Blažič z Baskonio gostuje pri Darušafaki, Barcelona pa doma pričakuje Olympiacos. Vse tekme v živo na programih Sportkluba.

euroleague.net

V Pionirju oziroma Dvorani Aleksandra Nikolića se obeta zanimiv dvoboj iz zgornje polovice lestvice najelitnejšega klubskega tekmovanja na stari celini. Izbranci Dejana Radonjića igrajo kot prerojeni, saj bodo nocoj lovili četrto zaporedno zmago, potem ko so pred tem po vrsti premagali Real Madrid, CSKA in Žalgiris. Fenerbahče je na drugi strani vpisal zmago manj. Rdeče-beli 17. krog pričakujejo na sedmem mestu s polovičnim izkupičkom (8-8), medtem ko je ekipa Željka Obradovića na petem mestom z izkupičkom desetih zmag in šestih porazov.

Skupaj s Fenerjem se v Beograd vračata tudi Pero Antić in Nikola Kalinić, ki ju čaka najboljša obramba v ligi. Zvezda v povprečju prejema zgolj 73,6 točke, a tudi Fener ne zaostaja veliko s 76,7 prejetimi točkami, tako da z razlogom lahko pričakujemo čvrsto in borbeno srečanje z nizkim številom točk.

Na začetku decembra je Fener v Istanbulu slavil s 87:72, ko je blestel Ekpe Udoh (15 točk, devet skokov, pet podaj in pet blokad). Ravno Udoh je ob Kostasu Sloukasu in Bobbyju Dixonu med najučinkovitejšimi igralci svoje ekipe, na drugi strani so v ospredju Marko Simonović, Ognjen Kuzmić in Marko Gudurić. Zvezda v petih medsebojnih srečanjih v Evroligi Fenerja še ni uspela premagati. Če Zvezda lahko pride do prve zmage proti Turkom, bomo izvedeli nocoj – začetek neposrednega prenosa ob 20:45 na SK 1.

Da bi premagali Fener, moramo zagotov igrati nad našimi zmožnostmi, ker igramo proti ekipi, ki je zelo kvalitetna, kar je pokazal v vseh dvobojih proti nam. Oni so sedaj popolni, vrnil se je Bogdan Bogdanović. Če bi bili popolni, bi zagotovo imeli manj porazov. Moramo dati vse od sebe, seveda so tukaj še naši navijači, da nam pomagajo, da smo konkurenčni. Moramo igrati dobro obrambo, imeti kontrolo skoka, da odgovorimo na njihovo moč, da igramo dober napad, da bi prišli do možnosti, da jih premagamo,” se Radonjić zaveda moči nasprotnika, ki prihaja v Beograd.

Zgolj v superlativih je o nasprotniku govoril tudi trener Fenerja Obradović: “Igramo proti ekipi, ki je v najboljši formi v Evroligi. Agresivni so v obrambi in imajo jasno idejo v napadu. Imajo tudi najboljši ambient na domačem terenu. Košarkarji Zvezde si tudi zaslužijo takšno podporo, ker igrajo na pravi način in publika je to prepoznala. Čestitam jim za vse, kar so do sedaj naredili.”

Dejan Radonjić je najzaslužnejši za to, kar se dogaja pri Zvezdi. Je odličen trener in izjemen človek. V današnjem času redko srečaš nekoga, ki se obnaša tako dostojno in o drugih govori tako lepo, kot Radonjić. Meni je v veselje, ker sem že od nekdaj, ko je bil še igralec, prepoznal, da je lahko vrhunski trener. Čestitam mu za vse, kar je dosegel z Zvezdo,” je Obradović pohvalil tudi svojega mlajšega stanovskega kolega na klopi srbskih prvakov.

Današnji program ob 17:00 odpirata Unics in Brose Alekseja Nikolića (v živo na SK 2), Darušafaka uro kasneje gosti BaskonioJake Blažiča (v živo na SK 1), za zaključek pa sledi še evroligaška klasika med Barcelono in Olympiacosom (ob 21:00 v živo na SK 2). Katalonci so trenutno celo izven mest, ki vodijo v izločilne boje, Grki pa so med prvimi zasledovalci vodilnega CSKA-ja.

Evroliga, 17. krog:

Ob 17:00 v živo na SK 2:
Unics Kazan – Brose (Aleksej Nikolić)

Ob 18:00 v živo na SK 1:
Darušafaka – Baskonia (Jaka Blažič)

Ob 20:45 v živo na SK 1:
Crvena zvezda – Fenerbahče

Ob 21:00 v živo na SK 2:
Barcelona – Olympiacos

Petek, ob 18:00:
CSKA – EA7 Milan (Zoran Dragić) (v živo na SK 1)
Galatasaray – Žalgiris (v živo na SK 2)