Uli Hoeneß: Dirk v Bayernu? Najprej odmor!

Evroliga 2. Sep 201917:23 > 17:25
Getty images/ Alexander Hassenstein

Predsednik Bayerna v odhajanju Uli Hoeneß je odločen, da košarkarskemu klubu iz bavarske prestolnice, ki se meri v najboljšem evropskem klubskem tekmovanju, priključi upokojenega Dirka Nowitzkega, v kolikor bi si nekdanji reprezentant Nemčije in član moštva Dallas Mavericks to tudi želel.

Nemški mediji že nekaj dni poročajo, da bi najboljši nemški košarkar vseh časov Dirk Nowitzki lahko dobil mesto v športnem sektorju košarkarskega kluba Bayern München, kar pa se vodilnih pri klubu tiče, pa je stvar povsem jasna.

“Če bo Dirk izrazil željo, da dela v Nemčiji, potem bomo našli način, da dosežemo dogovor in podpišemo pogodbo,” je dejal predsednik Bayerna Uli Hoeneß za Magenta Sport.

Nowitzki je po svoji upokojitvi jasno izrazil željo, da bi nadaljeval z delom v košarki, ali kot trener ali pa športni direktor nekega kluba.

Nowitzki je sicer poudaril, da se to ne bo zgodilo v bližnji prihodnosti, temveč šele čez nekaj leta.

“Mislim, da bi bilo dobro, da se najprej spočije od košarke in šele potem razmišlja o prihodnosti,” je realno ocenil Hoeneß.