EL: PAO zmagal na derbiju, Rice odigral tekmo kariere

Evroliga 6. Dec 201922:42 > 22:44
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Panathinaikosa so v grškem derbiju proti Olympiacosu v 12. krogu Evrolige slavili z 99:93.

Tekmo so v OAKA areni bolje odprli košarkarji Olympiacosa toda do konca prve četrtine je PAO rezultat uspel spreobrniti.

V tretji četrtini so imeli košarkarji Panathinaikosa že 13 točk prednosti toda gostje so uspeli priti do izenačenja ter tako izsilili podaljšek. V dodatnih petih minutah pa so bili gostitelji tisti, ki so bili bolj skoncentrirani ter tako tekmo rešili v svojo korist.

Najboljši ob zmagi Panathinaikosa je bil Tyrese Rice, ki je z 41 točkami postavil svoj osebni rekord kariere. Za njim je bil s 14 točkami Nick Calathes. Dvomestno število točk pa sta imela tudi Deshaun Thomas in Ioannis Papaetrou

Pri Olympiacosu je bil najboljši strelec Vassilis Spanoulis z 18 točkami. 17 točk je dosegel Brandon Paul, Nikola Milutinov jih je dosegel 14, dvomesten pa je bil še Wade Baldwin (10).

PAO je na lestvici na šestem mestu. Imajo sedem zmag ter štiri poraze. Olympiacos je deveti s petimi zmagami ter sedmimi porazi.

Efes je v Vitoriji povsem nadigral Baskonio in slavil z 102:77.

Moštvo iz Carigrada je imelo že po uvodnih desetih minutah 10 točk prednosti in tekmo so hitro rešili v svojo korist. Ekipa, ki jo vodi Ergin Ataman je iz 32 poizkusov zadela 15 trojk.

Znova je imel dober večer Shane Larkin, ki je bil s 24 točkami najboljši strelec. K temu je dodal še 8 asistenc ter 3 skoke.

Pri Baskoniji je bil najboljši strelec Tornike Shengelia z 20 točkami. Po 16 sta jih dodala Shields in Stauskas